» Przepisy » Ciasta i ciastka » Masy, kremy, polewy i lukry

Masy, kremy, polewy i lukry


Masa cukrowa do dekoracji ciast i tortów

Z pewnością

Słony karmel


mniej niż 30 minut

Sheridan


mniej niż 30 minut

Nugat czekoladowy


Lukier królewski


mniej niż 30 minut

Creme fraiche


więcej niż 60 minut

Ptysie ze śmietanowym kremem i białą czekoladą


więcej niż 60 minut

Domowa masa makowa


mniej niż 30 minut

Tort bezowy z kremem i wiśniami


więcej niż 60 minut

Torcik biszkoptowy latte macchiato


2
więcej niż 60 minut

Key lime pie z borówkami, czyli placek limonkowy z dodatkiem borówek


więcej niż 60 minut


Masa cukrowa do dekoracji ciast i tortów

Z pewnością nieraz patrzyłaś na przepiękne torty, które są bogato zdobione, mienią się ładnymi kolorami, a do tego lukier wygląda jak idealnie gładka tafla. To nic innego, jak masa cukrowa, którą obłożone jest ciasto. Czy możesz ją wykonać samodzielnie w domu? Oczywiście, że tak! Tworząc własne wypieki możliwość przystrojenia, które będzie nawiązywać do upodobań jubilata, to najlepsze połączenie, na jakie możesz postawić. Na moim blogu umieściłem sprawdzone przepisy na ciasta i dekorację tortów, dlatego nie zwlekaj i przygotuj swoje pierwsze cukiernicze arcydzieło.

Wykorzystaj lukier plastyczny do przystrojenia ciasta

Lukier plastyczny, bądź inaczej masa cukrowa, to mocno plastyczna masa, która umożliwia niemalże perfekcyjną dekorację ciast. Jej wyrobienie wcale nie jest skomplikowane, a możliwość wykrojenia lub ulepienia własnoręcznych figurek daje nie tylko satysfakcję, ale również mnóstwo wspaniałej zabawy. Lukier plastyczny zaraz po przygotowaniu tworzy białą bazę, z której z powodzeniem możesz wyczarować, na co tylko masz ochotę. Dodawaj barwniki spożywcze, jadalny brokat i stwórz paletę barw, która będzie pasować do wymyślonego motywu przewodniego ciasta. Co przyda Ci się podczas pracy? Z pewnością duże pokłady kreatywności i odrobina umiejętności plastycznych.

Uniwersalne dekoracje z masy cukrowej

Zastanawiasz się, jak wykonać dekoracje z masy cukrowej? Możesz to zrobić na kilka sposobów. Jeśli nie do końca czujesz się dobrze we własnoręcznym rzeźbieniu figurek, możesz pokusić się o rozwałkowanie lukru na cienki płat. Wykorzystaj gotowe foremki lub przy pomocy noża wytnij kształty, które Cię interesują, a następnie nałóż na ciasto. W przypadku, gdy lubisz nieco poeksperymentować, możesz z powodzeniem lepić różnego rodzaju ozdoby niczym z plasteliny lub modeliny. Kto wie, może staniesz się mistrzynią cukiernictwa i od teraz już zawsze to właśnie w Twoich rękach będzie przygotowywanie torów na rodzinne uroczystości?

Połącz masę cukrową z ciastem

Jeżeli do ozdoby tortu chcesz wykorzystać masę cukrową, musisz znać kilka niezwykle ważnych aspektów. Po pierwsze masa nie trzyma się śmietany, co to oznacza? Nawet jeśli wnętrze twojego ciasta wyłożone będzie aksamitnym kremem na bazie śmietanki, sam wierzch i brzegi ciasta przesmaruj maślanym odpowiednikiem. Postaraj się, by warstwa była gładka. Pomocna może okazać się obracana patera oraz duża, płaska szpatułka. Dzięki temu precyzyjnie dociśniesz lukier plastyczny do ciasta, tworząc gładką taflę. Wykorzystując moje przepisy na ciasta i poszczególne wskazówki z pewnością wykonasz przepiękne torciki.