Precz z wiosennym przemęczeniem!

Grzegorz, Mniammniam.pl   2003-08-27         2   like 4

Senność, ogólne przemęczenie, niechęć do pracy [to akurat, nie tylko teraz...] i takie tam niecne rzeczy nas teraz mocno dopadają.

Warto zaradzić temu - a najlepiej zrobić to kolorowymi i lekkimi daniami na talerzu, które nie dość, że humor poprawiają, to jeszcze organizm oczyszczają i dają mu dużo energii.

To, że warzywa cennym są składnikiem pożywienia, to truizm...
Ale bardzo cenne są na wiosnę - nie dość, że mają w sobie wiele składników odżywczych, witamin i składników mineralnych, to jeszcze odkwaszają one organizm. Tak, tak... właśnie tak przeczytałem w wielu mądrych książkach.

To i pewnie tak jest - mnie zawsze potrawy z warzyw, bez cienia mięsa, wprawiały w doskonały humor i sprawiały, że czułem się lżej - a tego bardzo wszyscy potrzebujemy w te miesiące, kiedy jeszcze dni nie tak bardzo długie, a ciała nasze zimową porą zmęczone.

Na ten czas proponuję więc sałatki, które najlepiej jeść same - warto sobie zrobić kilka dni diety na warzywach tylko - od razu robi się lepiej.

Przepisy:
"Sushi" cukiniowo - pleśniakowe sosem balsamicznym podkreślone
Szybkie cudeńko. Pomysł na wielki popis. Danie o smaku wielce szczególnym. Jako przystawka, albo jedno z dań głównych podczas wykwintnej kolacji wspaniale się sprawdzi!

Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.