» Przepisy » Przepisy na Wielkanoc » Masy, kremy, polewy i lukry do wypieków na Wielkanoc » Polewa czekoladowa która zawsze się udaje

Polewa czekoladowa która zawsze się udaje


  
1 5 5 2
2012-01-05
ok. 10-15 min plus stygnięcie
bardzo łatwe
Porcje: 2
Kuchnia europejska

Polewa czekoladowa która zawsze się udaje

Zawsze miałam problem z wytworzeniem porządnej polewy na ciasta, bo zawsze albo były od razu za rzadkie albo dziabrały się gdy posiedziały w ciepłym pomieszczeniu czy wręcz miały jakieś obrzydliwe grudki. Z pomocą przyszła mi koleżanka z pracy, która uczy profesjonalnego kuchcenia która dała mi poniższy przepis z zapewnieniem że 'ta polewa trzyma się kupy i dobrze smakuje nawet po kilku godzinach spędzonych na konkursowym stole'. No i miała dziewczyna rację ;)))


Składniki na polewa czekoladowa która zawsze się udaje

2 porcje czyli ilość potrzebna na pokrycie przeciętnej wielkości tortu lub placka:
- 2/3 kostki margaryny,
- 2 łyżki kakao,
- 2 łyżki wody,
- 2-4 łyżki cukru (w zależności od tego jak słodką chcemy mieć polewę)

Przygotowanie dania polewa czekoladowa która zawsze się udaje

...

Margarynę wkrajmy do rondelka, wlewamy wodę i dodajemy cukier. Na wierzch margaryny delikatnie wsypujemy kakao aby w jak najmniejszym stopniu miało ono kontakt z rondelkiem (kakao ma tendencję do przywierania). Podgrzewamy składniki polewy na jak najniższym ogniu stale mieszając do ich całkowitego rozpuszczenia i połączenia. Nie wolno dopuścić do zagotowania. Gotową polewę odstawiamy do ostygnięcia pod przykryciem aby na wierzchu nie tworzył się chrupki kożuszek, można też pomieszać od czasu do czasu. Tężejącą polewą pokryć tor/ciasto (moment w którym to należy zrobić można wyczuć po kilku razach)

Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.

Polewa czekoladowa która zawsze się udaje - komentarze

~Dynia
~Dynia
15.12.2018 10:53
Za pierwszym razem wyszła mi idealna. Już się cieszyłam, że wreszcie mam dobry przepis. Za drugim i trzecim razem, mimo że robiłam tak samo, zwarzyła się :( Nie wiem dlaczego. Za każdym razem robiłam na maśle, mały ogień, nie dopuściłam do zagotowania. To samo kakao (ten sam producent). Jedyna różnica że za pierwszym razem od razu, jeszcze ciepłą wrzuciłam na ciasto. Za drugim i trzecim czekałam aż ostygnie i wtedy się rozsarstwiła.
~Krystyna
~Krystyna
12.12.2015 17:12
Czy mozna zastąpić margarynę masłem, w polewie czekoladowej ? Czy taka zamiana nie wpłynie na jakość ?