Pistacjowe różności

Grzegorz, Mniammniam.pl   2003-11-16         5   like 1

Pistacje - kojarzą się przede wszystkim z lodami. Warto je również wykorzystać w codziennej kuchni. Słodko-słone orzeszki o zielonkawym kolorze to rzecz, która wiele prostych i banalnych potraw zmieni w wielkie dania. Tak po prostu - jakby za jednym ruchem czarodziejskiej różdżki.

Pyszne są "saute", czyli bez żadnych dodatków. Komponują się kapitalnie z piwem. Lekko słone, aromatyczne nadają się na przekąskę przed większym daniem.
Od wszystkich innych orzeszków odróżnia je barwa - piękna, jaskrawa zieleń, lub, jak kto woli kolor pistacjowy oraz bardzo odświeżający smak.
Słodkie i pyszne ogólnie sprawdzają się w przeróżnych kompozycja, nie tylko deserowych. Panierowane, delikatne mięso kurczaka lub schabu w pistacjach nabierze niezwykłego z lekka egzotycznego aromatu. Przygotowując panierkę z pistacji, należy pamiętać, by kotlety były raczej cienkie - orzeszki nie mogą, bowiem zbyt długo być smażone. Są delikatne i należy uważać by ich nie spalić. Wzbogacą smak sałat - wystarczy ich kilka, by sałatka zyskała nową, ciekawą nutę smakową

Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.