Pierogi z boczkiem i migdałami
Farszu wzbogaci smak pierogów.
Składniki na pierogi z boczkiem i migdałami
10 dag masła
jajko
25 dag serka naturalnego
łyżeczka soku z cytryny
20 dag żółtego sera
25 dag chudego wędzonego boczku
20 dag mielonego mięsa wołowo-wieprzowego
łyżka oleju
sól
pieprz
10 dag migdałów w płatkach
liście sałaty do dekoracji
szczypior do dekoracji
Przygotowanie dania pierogi z boczkiem i migdałami
1.Na stolnicę wsyp całą przesianą mąkę , dodaj jajko , masło , serek naturalny , sól i łyżeczkę soku z cytryny . Połącz składniki , wyrabiając gładkie ciato . Odstaw je w chłodne miejsce .2.Na patelnię wlej łyżkę oleju , wrzuć mielone mięso , rozgnieć je widelcem i smaż ,mieszajac około 15 minut . Przypraw solą i pieprzem . Odstaw do ostygnięcia .
3.Żółty ser zetrzyj na tarce o grubych oczkach , boczek pokrój w drobną kostkę . Wymieszaj . Płatki migdałowe upraż na suchej patelni . Dodaj je do boczku i sera , oprósz solą i pieprzem . Całość wymieszaj i odstaw na 10 minut .
4.Ciasto rozwałkuj na stolnicy , wykrawaj z niego kwadraty o wymiarach 10 cm na 10 cm . Układaj trochę farszu na każdym kwadracie ciasta i formuj podłużne pierogi.Zlepiając ciasto , zrób falisty brzeg . Ułóż je na blasze wyłożonej pergaminem i posyp resztą płatków migdałowych.Piecz w temperaturze 180 stopni C , aż pierogi staną się złociste około 30 minut . Sałatę ułóż na talerzach , a na niej gotowe ciepłe pierogi . Udekoruj szczypiorem i podawaj .
W takim razie NOWA książka jest dla Ciebie. To ZDROWE receptury, które zmieniają życie na lepsze. Nie tylko będziesz się lepiej czuć i wyglądać, ale też zaoszczędzisz dużo pieniędzy na jedzeniu! Tylu PYSZNYCH, łatwych, świetnie zbilansowanych i szybkich przepisów NIE znajdziesz nigdzie indziej, tylko u mnie :)
✅ DARMOWA DOSTAWA!
✅ SUPER GRATIS
✅ BŁYSKAWICZNA WYSYŁKA!
👉👉👉 Kliknij po NOWĄ książkę »»
Prażuchy
Prażuchy to tradycyjne danie z ziemniaków znane w Małopolsce i Wielkopolsce oraz na Kujawach. Zwykle podaje się je jako dodatek do zupy, najczęściej do kapuśniaku. Czasami takie prażuchy okraszone cebulką stawia się po środku stołu i każdy sam dokłada sobie do zupy tyle, ile potrzebuje. Jedzenie prażuchów w ten sposób to prawdziwie rodzinne przeżycie. :) Kiedyś prażuchy były daniem dla...
Wiosenne ogórki małosolne
Wiosenne ogórki małosolne to prawdziwy przysmak. Tradycja robienia ogórków małosolnych znana jest chyba tylko w Polsce. Czas to zmienić i rozsławić przepis na ogórki małosolne na cały świat :)
Wiosenne ogórki małosolne najlepiej smakują właśnie teraz :) Te pierwsze zbiory nadają się na małosolne idealnie. Smaczne, chrupiące, z wyczuwalną nutą czosnku i chrzanu. No i takie ogórki mają jedną...
Conchiglioni
Lubię gotować, experymentować i rozkoszować się smakami, czasami
stworzę prawdziwe kulinarne arcydzieło, kulinarne cudo, dania zazwyczaj
są szybkie, proste jak równiez pracochłonne na uplane dni lata.
Na upalne dni lata polecam Conchiglioni \"chłopakowi na powitanie i
mężowi na śniadanie\"
Makaron Conchiglioni jest gościem w moim domu. Bardzo go lubię, ale
sporadycznie przygotowuję,...