» Przepisy » Napoje » Nalewki » Nalewka z aronii

Nalewka z aronii


  
1 5 5 4
2014-07-01
4 m-c
średniołatwe
Porcje: 10
Kuchnia europejska
Nalewka z aroniiSkładniki na nalewka z aronii

1 kg owo­ców aro­nii
1 litr wódki żyt­niej
1/2 kg cukru
1 laska wani­lii
kilka pla­ster­ków świe­żego korze­nia imbiru
5-10 goździków

Przygotowanie dania nalewka z aronii

...

Dojrzałe owoce obrać z ogon­ków, umyć i osu­szyć. Dodać wszyst­kie skład­niki (poza cukrem) i zalać wódką. Odstawić na para­pet nasło­necz­nio­nego okna na 4 tygo­dnie i od czasu do czasu wstrzą­snąć sło­jem (wymie­szać). Zlać nalew, owoce zasy­pać cukrem – po dwóch tygo­dniach wytwo­rzy się syrop. Wymieszać z nale­wem, prze­fil­tro­wać i roz­lać do bute­lek. Dobra nalewka powinna doj­rze­wać jesz­cze co naj­mniej kilka tygo­dni albo miesięcy.

przechowywać w ciemnym miejscu.

Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.

Nalewka z aronii - komentarze

miodzianka
miodzianka
2.07.2014 12:38
Z aronii robiłam pierwszy raz sok,nad nalewką się też zastanawiałam,może teraz spróbuję.A nie za mało cukru nhi8ebędzie cierpkie?A zamiast wódki spirytus czy za mocne.
bragee
bragee
2.07.2014 23:05
może być spirytus ale połowę tego co wódki bo będzie za mocne. a cukru można dać więcej choć ja wole w takiej ilości pozdrawiam :)
~innka223
~innka223
2.07.2014 00:10
Moja najlepsza nalewka to robiona z owoców pigwowca.Obieram małe " jabłuszka " kroję i zasypuję cukrem na około 3 dni . Aromatu nie da się opisać i smaku również . Dopiero sok zalewam spirytusem a z owoców robię konfiturę do herbatki na zimę - jest wyśmienita . Wykonuję to wg ilości zebranego pigwowca , który w zależności od aury wczesnowiosennej owocuje różnie . W związku z tym , że pigwowiec posiada spore zasoby pestek - zalewam je również spirytusem . Smak niepowtarzalny pigwowo-migdałowy . Zaskoczyłam nawet grono wybitnych " nalewkarzy " swoim odkryciem . Receptury są na stronach internetowych - ja robię na "oko " Polecam nalewkę z pigwowca
bragee
bragee
2.07.2014 08:57
Jeszcze nie próbowałam ale przepis świetny muszę przetestować dzięki :)