» Przepisy » Przepisy według głównych składników » Ziemniaki » Naleśniki z nadzieniem twarogowo-ziemniaczanym

Naleśniki z nadzieniem twarogowo-ziemniaczanym


1 5 5
2022-12-13
45 minut
bardzo łatwe
Porcje: 16 naleśników
Kuchnia europejska
Naleśniki z nadzieniem twarogowo-ziemniaczanym

To pyszne, łatwe i tanie danie, które możesz podać na obiad o każdej porze roku. Naleśniki są cienkie i mają przyjemny, maślany smak, nadzienie jest delikatne i ma smak jak w naszych ulubionych pierogach, które nadziewamy gotowanymi, rozgniecionymi ziemniakami wymieszanymi z twarogiem.
Możesz je przygotować w wersji wegetariańskiej, lub dodać trochę podsmażonego boczku lub słoniny. Tak przygotowane naleśniki po prostu znikają z talerzy :)
Dlaczego ten przepis będzie smakować Tobie i Twojej rodzinie?
Powodów jest wiele, oto kilka najważniejszych:

  • to sprawdzony przepis, robiłem je nie jeden raz i zawsze były chętnie jedzone,
  • składniki są tanie i dostępne w każdym sklepie,
  • naleśniki są świetne od razu po przygotowaniu, ale równie smaczne na drugi dzień po odgrzaniu na patelni lub w piekarniku,
  • to przepis "krok po kroku" oraz sporo praktycznych informacji, dzięki którym Twoje naleśniki będą pyszne i udadzą się za każdym razem.


Składniki na naleśniki z nadzieniem twarogowo-ziemniaczanym

naleśniki:
350 g (4 szklanki) mąki pszennej
350 ml (1 i 1/2 szklanki) wody (lub trochę więcej)
125 ml (1/2 szklanki) mleka
50 g masła
2 jajka
1 płaska łyżeczka soli

nadzienie:
500 g ugotowanych ziemniaków
300 g kwaśnego tłustego twarogu
2 cebule
3 łyżki oleju
sól
świeżo zmielony czarny pieprz

do podania:
50 g wędzonego boczku
1 cebula
2 łyżki oleju

Przygotowanie dania naleśniki z nadzieniem twarogowo-ziemniaczanym

...

  • Masło roztop w rondelku i odstaw na chwilę do wystygnięcia.
  • Do miski przesiej mąkę wymieszaną z solą.
  • Wbij jajka i wlej wodę mleko. Zmiksuj na jednolitą masę o gęstości rzadkiej śmietany (w razie potrzeby dolej wody lub dosyp mąki).
  • Do masy dodaj roztopione masło. Wymieszaj dokładnie i odstaw na kilkanaście minut.
  • Rozgrzej patelnię i wlej porcję ciasta. Krążąc patelnią, rozprowadź je po całej powierzchni. Smaż około pół minuty, aż brzegi zaczną się wywijać. Odwróć na drugą stronę i smaż przez pół minuty. Przełóż na talerz i przykryj ściereczką na czas smażenia pozostałych naleśników.
  • Ugotowane ziemniaki przeciśnij przez praskę. Twaróg zmiel w maszynce o drobnych otworach lub zmiksuj w malakserze.
  • Obrane cebula pokrój na bardzo drobną kosteczkę.
  • Na patelni rozgrzej olej, dodaj cebulę, lekko posól. Smaż na średnim ogniu kilka minut, często mieszając, aż cebula będzie szklista.
  • Cebulę i zmielony ser dodaj do ziemniaków. Dopraw solą i pieprzem. Wszystko dokładnie wymieszaj.
  • Na każdego naleśnika nakładaj porcje farszu i składaj w trójkąty lub zawijaj w rulony.
  • Przygotuj omastę: obraną cebulą pokrój na drobną kostkę, boczek pokrój na małe kawałki.
  • Na patelni rozgrzej olej, dodaj cebulę i boczek, smaż na średnim ogniu cały czas mieszając, aż boczek się przyrumieni. Boczek z cebulą zdejmij z patelni.
  • Na pozostałym tłuszczu krótko podsmaż naleśniki z nadzieniem.
  • Podawaj gorące posypane podsmażoną cebulą z boczkiem i koperkiem lub natką.


Jak zrobić najlepsze placki z nadzieniem ziemniaczano twarogowym?

Oczywiście według powyższego, sprawdzonego przepisu. Jeśli będziesz trzymać się proporcji, nie mają prawa się nie udać. W przypadku naleśników najważniejszy jest stosunek mąki do wody i mleka oraz jajek, a te w tym sprawdzonym przepisie są idealne. Masa po zmiksowaniu powinna mieć gęstość rzadkiej śmietany. Jeśli będzie za gęsta, dodaj nieco wody, jeśli będzie za rzadka, dosyp kilka łyżek mąki. Najlepsze naleśniki są po usmażeniu elastyczne i cienkie. By się nie przypalały i nie przywierały do patelni dodaj do ciasta roztopione masło, nie tylko sprawia, że smażenie będzie łatwe i szybkie, ale też doskonale wpłynie na ich smak, który zyska delikatną, maślaną nutkę. Przepis na naleśniki, w wersji uniwersalnej, które możesz podawać na słodko lub słono jest bardzo podobny.

Nadzienie ziemniaczano-twarogowe do naleśników - co jest sekretem jego smaku i konsystencji?

Tym nadzieniem nadziewam też pierogi ruskie. To sprawdzona od wielu lat receptura w moim domu. Na 500 g ugotowanych ziemniaków (najlepiej poprzedniego dnia) biorę 300 g, koniecznie tłustego i kwaśnego twarogu. Podsmażona cebula, sól i pieprz to niezbędne dodatki do farszu. Powinien być dobrze doprawiony, więc nie żałują pieprzu.
Smak nadzienia można wzbogacić dodając do niego drobno posiekany szczypiorek, natkę pietruszki lub niezbyt dużą ilość świeżej mięty. Wersja "na bogato" i nie bezmięsna może zawierać drobno pokrojony boczek lub słoninę (najlepiej wędzoną) wcześniej podsmażone do zrumienienia.
Z tych prostych składników powstaje smaczne i niedrogie nadzienie. Ziemniaki to bowiem bardzo uniwersalne, wartościowe i niedrogie warzywo. Przepisy na ziemniaki są łatwe i pyszne. Jeśli je lubisz z pewnością będą Ci smakować placki ziemniaczane, zupa ziemniaczana i zapiekanki z ziemniakami.
Mam też dla Ciebie dużo przepisów z ziemniakami, między innymi kotlety ziemniaczane z twarogiem oraz inne kotlety, które nie zawierają mięsa: kotlety jajeczne z kalafiorem i fetą, kotlety ziemniaczane ze szpinakiem i jajkami, nie można też zapomnieć o rewelacynym przepisie na kotlety szu szu.

Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.