Muffiny pomarańczowe

1 5 5
2015-01-10
1 godzina
łatwe
Porcje: 15
Kuchnia europejska
Muffiny pomarańczoweSkładniki na muffiny pomarańczowe

(ok. 15 sztuk)

250g mąki
120g cukru
2 czubate łyżeczki proszku do pieczenia
250g maślanki
80ml oleju rzepakowego
1 dużej jajko
1 łyżeczka ekstraktu pomarańczowego
2 pomarańcze
cukier puder do posypania

Przygotowanie dania muffiny pomarańczowe

1. Rozgrzewamy piekarnik do 180 stopni.
Formę na muffiny wykładamy papilotkami (jeśli używamy foremek silikonowych nie musimy wykładać ich papilotkami).
2. Jedną pomarańczę obieramy, dzielimy na kawałki, obieramy z błonki i kroimy na mniejsze kawałki (nie mogą być zbyt małe – jedna cząstka na 2-3 kawałki). Przekładamy na sitko. Drugi owoc wyciskamy.
3. 50ml soku pomarańczowego łączymy z maślanką, jajkiem, olejem i ekstraktem pomarańczowym. Roztrzepujemy trzepaczką do połączenia się wszystkich składników.
4. Do osobnej miski wsypujemy mąkę, cukier i proszek do pieczenia. Mieszamy. Dokładamy kawałki pomarańczy i wszystko razem mieszamy, bardzo delikatnie obtaczając cząstki pomarańczy mąką. (Dzięki temu kawałki pomarańczy nie rozpadną nam się w cieście, ani nie opadną na dno muffin).
5. Zawartość obu misek łączymy. Nie mieszamy zbyt długo – należy delikatnie przemieszać masę łyżką tak, aby składniki sypkie były oblepione mokrymi. Nie przejmujemy się grudkami. Muffiny będą puszyste i lekkie, jeśli nie będziemy męczyć ich zbyt długo mieszaniem, czy miksowaniem.
6. Ciasto wykładamy łyżką do ¾ wysokości papilotek. Następnie wstawiamy do nagrzanego piekarnika i pieczemy przez 25minut na ciemnozłoty kolor.
7. Po wyjęciu studzimy, a następnie posypujemy cukrem pudrem.

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.