Kurczak pieczony na ziemniakach - idealny na niedzielny, rodzinny obiad

  
1 5 5 12
2015-03-13
70 minut
bardzo łatwe
Porcje: 4
Kuchnia europejska
Kurczak pieczony na ziemniakach - idealny na niedzielny, rodzinny obiad

Kurczak pieczony na ziemniakach jest idealny na niedzielny, rodzinny obiad. Tradycyjny, zawsze smaczny, w miarę szybki w przygotowaniu. Pieczony na ziemniakach. Ma soczyste mięso i chrupiącą skórkę. Do tego miękkie ziemniaki, bardzo aromatyczne.


Składniki na kurczak pieczony na ziemniakach - idealny na niedzielny, rodzinny obiad

8 kawałków kurczaka - najlepiej podudzi (około 1 kg)
1 kg ziemniaków "sałatkowych" (nie rozpadających się podczas gotowania)
przyprawa do kurczaka - w ulubionej przez domowników ilości (polecam Ci pikantna przyprawę z Manufaktury Smaku - kliknij, by ją kupić)
4 łyżki oleju
sól

Przygotowanie dania kurczak pieczony na ziemniakach - idealny na niedzielny, rodzinny obiad

  1. Umyte i dokładnie osuszone kawałki kurczaka natrzyj przyprawą z wszystkich stron - użyj jej tyle, ile lubicie :)
  2. Obrane i wypłukane ziemniaki pokrój wzdłuż na ćwiartki. Gotuj je przez 7 minut na parze (możesz też ugotować je w lekko osolonej wodzie). Powinny pozostać całkowicie twarde.
  3. Dużą formę wysmaruj olejem, przełóż do niej ziemniaki, skrop olejem i lekko posól (ilość soli zależy w dużej mierze od tego, jak słona jest przyprawa). Na ziemniakach połóż kawałki kurczaka.
  4. Wstaw do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni. Piecz 40-50 minut (lub trochę dłużej w zależności od wielkości kawałków), w połowie pieczenia kawałki mięsa przewróć na drugą stronę.
  5. Kiedy w kuchni będzie roznosić się smakowity zapach upieczonych ziemniaków i kurczaka, oznaczać to będzie, że czas wołać domowników na obiad :)
  6. Danie podawaj z tym, z czym je wszyscy najbardziej lubią - mizerią, sałatką pomidorową lub gruszkami z octu. Albo z żurawinami, grzybkami z octu lub sałatą ze śmietaną i cukrem. Przecież to niedziela :)
 Kurczak pieczony na ziemniakach - idealny na niedzielny, rodzinny obiad - etap 1

Umyte i dokładnie osuszone kawałki kurczaka natrzyj przyprawą z wszystkich stron - użyj jej tyle, ile lubicie :)
Obrane i wypłukane ziemniaki pokrój wzdłuż na ćwiartki. Gotuj je przez 7 minut na parze (możesz też ugotować je w lekko osolonej wodzie). Powinny pozostać całkowicie twarde. Kurczak pieczony na ziemniakach - idealny na niedzielny, rodzinny obiad - etap 2

Dużą formę wysmaruj olejem, przełóż do niej ziemniaki, skrop olejem i lekko posól (ilość soli zależy w dużej mierze od tego, jak słona jest przyprawa). Na ziemniakach połóż kawałki kurczaka. Kurczak pieczony na ziemniakach - idealny na niedzielny, rodzinny obiad - etap 3

Wstaw do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni. Piecz 40-50 minut (lub trochę dłużej w zależności od wielkości kawałków), w połowie pieczenia kawałki mięsa przewróć na drugą stronę.
Kiedy w kuchni będzie roznosić się smakowity zapach upieczonych ziemniaków i kurczaka, oznaczać to będzie, że czas wołać domowników na obiad :).
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.