Kuchnia kokosowa - Camilla V. Saulsbury - recenzja książki

Kasia Marsk   2016-05-24         0  

Ej, ale ja mam napisać recenzję tej książki o kokosie? Przecież ja nie znoszę kokosów!!! ;) Brutalna prawda, nie lubię tych orzechów. Za to lubię mleczko kokosowe i olej kokosowy... No i na tym koniec mojej sympatii z panem kokosem :D Ale przecież nie chodzi o moje sympatie, ale o to co się kryje w książce. A kryje się w niej wiele dobroci, jak nie przymierzając pod skorupą kokosa :DKuchnia kokosowa


Camill V. Saulsbury "Kuchnia kokosowa. Kompletna książka kucharska" - to dosłownie encyklopednia kulinarna, która od A do Z podaje co zrobić z każdym z produktów wytwarzanych z orzecha kokosowego. Autorka zna się na rzeczy, bo wśród jej rozlicznych zajęć jest również prowadzenie bloga o zdrowej kuchni Powerhungry.com. Współpracuje z największą kulinarną siecią telewizyjną The Food Network oraz znaną gazetą The New York Times.

Dlaczego koniecznie powinienneś mieć tę książkę? Bo powinieneś! Jest w niej dokładnie wszystko, co należy wiedzieć o kokosie. Poczynając od suchych naukowych faktów, a kończąc na smakowitych przepisach.
Autorka rzetelnie opisuje każdy z produktów, który można pozyskać z kokosa, a jest ich wiele. Wspomnę o tych najbardziej znanych: mleko, olej, wiórki. Ale to przecież nie koniec. Dowiesz się co zrobić z mąką i wodą, jak zrobić kefir kokosowy i czym jest masło (to nie to samo co olej). No i dużo, dużo ciekawostek, jak wykorzystać olej kokosowy nie tylko w kuchni, ale i łazience. Proszę bardzo przykład - można przyrządzić samodzielnie pastę do zębów z oleju i sody w proporcji 4:1. A jest tego więcej ;)

Oprócz ciekawych faktów oraz mitów na temat tego orzecha zyskujesz 200 przepisów. Zdrowych, prostych i oczywiście smacznych. Co bardzo ważne to przepisy bezglutenowe i wegańskie. Ale zapewniam, że i solenni mięsożercy znajdą tu mnóstwo przepisów godnych mięsnego podniebienia :D

No dobrze, a bardziej konkretnie co to za przepisy? Na same ciastka, desery i zupy z kuchni azjatyckiej? Hej no, nie wierzysz w moc kokosa :D Tu są przepisy dosłownie na wszystko. Poczynając od śniadania, przez napoje, pieczywo, sałatki, zupy i dania główne, kończąc na przystawkach i różnych słodkich wariacjach na temat kokosa :)
I tak na śniadanie możesz przyrządzić naleśniki kokosowe i popić czekoladowym shakeiem z kokosem. Na drugie śniadanie może zjeść kokosową sałatkę z pieczonych batatów i zagryźć kokosowym chlebkiem "kukurydzianym". Na obiad pikantno-kwaśna zupa kokosowa oraz kokosowe burgery z czarnej fasoli. Na deser ciasteczka snickerdoodles, a dzień możesz zakończyć brokułem gotowanym na parze z kosową pastą tahini. Zakręcona jestem jak kokos :D

Naprawdę warto mieć książkę "Kuchnia kokosowa" w swojej biblioteczce. To źródło pomysłów kulinarnych, ale też wiedzy naukowej. Może nieco zrazić Cię mała liczba zdjęć (bardzo szkoda), ale pamiętaj, że najważniejszy jest końcowy efekt na Twoim talerzu, a nie zdjęciu. Zatem jedz kokosy na zdrowie!

MniamMniam.pl jest patronem medialnym książki "Kokosowa kuchnia".

Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.