Kto robi przetwory w zimie??? My!

Grzegorz, Mniammniam.pl   2012-01-19         4   like 5

Kto robi przetwory w zimie??? My!
Bo zima to najlepszy czas na przetwory z cytrusów. Cytryny, pomarańcze, limonki, grejfruty wtedy są najsmaczniejsze i najtańsze (w naszym klimacie). A można z nich przyrządzić przepyszne konfitury na... wiosnę, lato i przyszłą jesień. Albo na na aktualną zimę. Nie ma chyba nic przyjemniejszego, niż aromatyczna herbata wieczorem. Pełna słońca spod równika... Przygotowanie konfitur z cytrusów nie jest skomplikowane, choć nieco pracochłonne. Ja nie znam lepszego sposobu na spędzanie ciemnych wieczorów :)

Owoce cytrusowe przyjeżdżają do nas z daleka. By zachowały swoje właściwości są zwykle zrywane z drzew nie w pełni dojrzałości i są dodatkowo konserwowane woskiem oraz przetworzone w neutralnej atmosferze. Ale to nic :) Możemy dać sobie z tym radę :)

Ale wcześniej posłuchajmy klimatycznej piosenki, która smakuje jak konfitura cytrynowa :)Tym razem przygotujemy konfiturę cytrynową. Pachnie obłędnie i tak samo smakuje.

Ma intensywny aromat, niepowtarzalny smak i wspaniały, ciemnożółty kolor. Ma wspaniale zrównoważony smak świeżych cytryn, delikatnego cynamonu i odrobiny goryczki. Jest bardzo aromatyczna - wystarczy jedna mała łyżeczka, by szklance herbaty nadać niepowtarzalnego smaku i aromatu.

Można nią nadziewać bułeczki i rogaliki, przekładać ciasta - cudownie komponuje się z piernikami.

Posmarowana cienko na gorącym toście lub grzance każde śniadanie zamieni w kilka chwil błogiej przyjemności.Masz na nią ochotę? Może taką konfiturę zrobić w swojej kuchni :) To nie jest trudne, chociaż nieco pracochłonne, ale czas poświęcony na jej przygotowanie jest wart efektu. Tym razem przygotujemy konfiturę cytrynową. Do jej przygotowania najlepsze są cytryny o regularnym kształcie, gładkie i cienkiej skórce. Oraz sporo czasu. Ale zimą mamy go całkiem sporo :)A więc, masz ochotę na konfiturę cytrynową? Kliknij po przepis :)

Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.