Konfitury truskawkowe z aromatem czekoladowo-miętowym

1 5 5 2
2008-05-28
2 godziny + doba oczekiwania
łatwe
Porcje: około 10 słoików 0,2 litra
truskawki gotowania aromatem czekoladowo czekolada konfitury

Konfitury truskawkowe z aromatem czekoladowo-miętowym to słodkie truskawki, rozkoszna czekolada i orzeźwiająca mięta. Idealne do przekładania ciast. Podawaj także z mocną, czarną herbatą. Warto sprawdzić!


Składniki na konfitury truskawkowe z aromatem czekoladowo-miętowym

3 kg truskawek
1 i 1/2 kg cukru
1 szklanka syropu czekoladowo-miętowego

Przygotowanie dania konfitury truskawkowe z aromatem czekoladowo-miętowym

  1. Truskawki umyj, osącz, oderwij szypułki. Przełóż do garnka, w którym będziesz je gotować, zasyp pozostałym cukrem i odstaw na kilka godzin.
  2. Kiedy truskawki puszczą sok, garnek postaw na średnim ogniu, doprowadź do wrzenia, następnie zmniejsz ogień i gotuj konfiturę przez 30 minut. Podczas gotowania nie mieszaj ich łyżką, a tylko potrząsaj garnkiem. Łyżką cedzakową usuwaj powstającą pianę.
  3. Wyłącz ogień i pozostaw konfitury do następnego dnia.
  4. Na drugi dzień smaż na wolnym ogniu, aż owoce staną się lekko szkliste, a syrop nabierze głębokiego, ciemnego koloru. Kiedy będą gotowe, wlej syrop, delikatnie wymieszaj dużą łyżką, doprowadź do wrzenia.
  5. Gorące (wrzące) konfitury przekładaj do wyparzonych wcześniej słoików, od razu zakręcaj. Słoiki postaw na ściereczce wieczkiem do dołu, przykryj ściereczką i pozostaw do wystygnięcia.
  6. Przechowuj w ciemnym miejscu.
  7. Dobrze usmażone konfitury możesz przechowywać co najmniej kilkanaście miesięcy w ciemnym i chłodnym miejscu.
Dodatkowe informacje
Na konfitury wybieraj owoce najlepszej jakości - dobrze dojrzałe, bez żadnych skaz. Konfitury są najlepsze z małych owoców, które dojrzewają pod koniec sezonu.

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.