Koktajl, co dzieci chętnie go same zrobią
Składniki na koktajl, co dzieci chętnie go same zrobią
2 dojrzałe banany
2 czubate łyżki cukru
słoik z dobrą zakrętką
Przygotowanie dania koktajl, co dzieci chętnie go same zrobią
Wołamy dzieci!Dzieci obierają banany, kroją na małe kawałki dowolnego kształtu i wrzucają je do słoika. Następnie myją truskawki, odrywają szypułki, rozgniatają widelcem na talerzyku i też wrzucają do słoika. Wlewają doń jogurt, wsypują cukier, dorosły zaś zakręca słoik porządnie i oddaje dziecku do potrząsania. Dziecko poruszając intensywnie słoikiem w strony przeróżne dokonuje przemiany składników w pyszny koktajl.
Smakuje lepiej, bo własnoręcznie przygotowany.
Oczywiście prosto ze słoika!
Będziesz się lepiej czuć. Dużo zaoszczędzisz. To jest takie łatwe!
Ebook "Jesz i chudniesz" to bestsellerowy ❗️❗️❗️ (tysiące kupionych egzemplarzy) o skutecznej diecie bez wyrzeczeń.
Chcesz schudnąć? Chcesz mieć więcej energii, lepiej wyglądać, zwiększyć odporność? Chcesz po prostu LEPIEJ ŻYĆ?
👉 Kliknij po SKUTECZNY, TANI I PROSTY sposób »»
Burgery z kaszy jaglanej z brokułami
Burgery nadal w modzie. Ale nie zawsze muszą być przecież z mięsa. O czym przekonasz się odwiedzając burgerownie, szczególnie te wegańskie.
Ja od jakiegoś czasu robię takie z kaszy jaglanej. Są pyszne i sycące. W niczym nie ustępują tym z wołowiny :)
Kasza jaglana, oprócz tego, że zdrowa, znakomicie zlepia wszystko. Dlatego nie szukaj w składnikach jajka, bo jest tu ono całkiem zbyteczne ;)
Koktajl jagodowy z płatkami owsianymi
Dzień jakoś trzeba zacząć. Dietetycy podkreślają, że bez śniadania ani rusz. To może koktajl na śniadanie?
A skoro sezon jagodowy w pełni to można zrobić pyszne smoothie. Dodatek płatków owsianych sprawi, że będzie to pełnowartościowe i sycące śniadanie.
No i z takim śniadaniem można wyjść z domu i popijać je jadąc do codziennych zadań, choć z tym wakacyjnym smakiem jagód w tle :)
WEGEBURGER - BULWBURGER
Od BULWBURGERA rozpoczynam przygodę z wegeburgerami.
Nazwa jak sama wskazuje dotyczy burgera otrzymanego z warzyw korzeniowych
(zimowych).
Burgery doprawiłem ziołami i jako dodatek spajający dość wodniste warzywa
zastosowałem otręby owsiane i mąkę gryczaną oraz soczewice.
Polecam serdecznie w bułce pełnoziarnistej z korniszonem, szalotką,
pomidorem, rukolą, sałatą rzymską i wege...