Klasyczny chiński bulion drobiowy

  
1 5 5 2
2008-08-08
3 godziny
bardzo łatwe
Porcje: 8-12
Kuchnia chińska

Klasyczny chiński bulion drobiowy jest bardzo pożywny, a przy tym lekki. Wyróżnia go charakterystyczny, wyraźny smak. Jest podstawą wielu chińskich zup. Można go przygotować więcej za jednym razem, następnie zamrozić i przechowywać przez długi czas w zamrażalniku.


Składniki na klasyczny chiński bulion drobiowy

1 i 1/2 kg części kurczaka: skrzydełek, udek i nóżek (najlepiej z wiejskiego kurczaka)
3 litry zimnej wody
5 cm obranego korzenia imbiru
4 dymki bez zielonych części
4 ząbki czosnku
1 łyżeczka soli

Przygotowanie dania klasyczny chiński bulion drobiowy

  1. Mięso bardzo dokładnie umyj pod bieżącą wodą.
  2. Przełóż do garnka, zalej zimną wodą i doprowadź do wrzenia, gotuj na małym ogniu (bulion powinien tylko "mrugać") przez pół godziny. W czasie gotowania zbieraj łyżką cedzakową powstającą pianę i w miarę ubywania płynu, dolewaj gorącej wody, by utrzymać taką samą objętość. Nie mieszaj bulionu podczas gotowania.
  3. Dodaj imbir pokrojony na cienkie plasterki, ząbki czosnku, dymkę i sól. Gotuj na małym ogniu przez dwie godziny.
  4. Ugotowany bulion odstaw do wystygnięcia, wyjmij mięso, bulion przecedź przez grubą warstwę gazy. Wstaw do lodówki, po schłodzeniu, usuń warstwę tłuszczu. W tym momencie bulion jest gotowy do użycia. Możesz go także zamrozić i przechowywać przez kilka miesięcy w zamrażalniku.

Dodatkowe informacje
Najlepszy jest bulion przygotowany z kurczaka z naturalnej hodowli. Przygotowany na mięsie pochodzącym z przemysłowego tuczu, niestety nie będzie miał tak wspaniałego smaku i wartości odżywczych. Pamiętaj, by bulion gotować na małym ogniu, w innym przypadku może zmętnieć i zrobi się zbyt tłusty.

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.