Kefir 0%... już lżejszy być nie może!!!

  2003-09-01         2   like 1

"Talia osy", czyli smukła sylwetka nie jest cechą wrodzoną. No cóż być gibką i elastyczną nie jest łatwo, ale na pewno warto spróbować.

Po pierwsze zacznijmy od zmiany diety na lekką, z mniejszą zawartością tłuszczu i węglowodanów. Pomoże nam w tym kefirowa nowość. Świeży, delikatny kefir 0% tłuszczu z Piątnicy to doskonała propozycja dla dbających o linię i o dobre samopoczucie... to tylko 25 kcal w 100 g orzeźwiającego napoju.

Nauka zwana dietetyką zna wiele sposobów utrzymania dobrej kondycji, ale jedno jest pewne... trzeba się ich nauczyć i konsekwentnie je realizować. Oczywiście wszystko musimy robić z głową. Powinniśmy uważać, żeby nie ucierpiał na tym nasz organizm. Bardzo ważna jest odpowiednia dieta. Trzeba jeść nie tylko smacznie, ale i zdrowo. Po pierwsze wyeliminujmy z dziennego jadłospisu potrawy tłuste i węglowodany. Po drugie zastąpmy je produktami z niską zawartością tłuszczu i dużą wartością odżywczą. Naszą dietę wzbogaćmy o takie elementy, jak kefir 0% tłuszczu produkowany przez OSM Piątnica. Zawiera on dwukrotnie mniejszą liczbę kalorii niż typowe produkty kefirowe.

Kefirowa dobroć
Kefir jest jednym z najzdrowszych mlecznych napojów fermentowanych. Zawiera bardzo dużą ilość dobroczynnych witamin i minerałów. Jest bogaty w pożyteczne bakterie, które odznaczają się zdolnością do jego ukwaszania i wytwarzania substancji aromatycznych. Kefir 0% jest także nieocenionym źródłem wapnia, fosforu, potasu i cynku, witamin: A, B2, B12, a także kwasu foliowego. Proces fermentacji, któremu poddawany jest kefir wpływa na poprawę procesów trawiennych, co jest bardzo ważne z punktu widzenia dietetyki.

"Zdrowe ciało - zdrowy duch"
Atutem kefiru 0% OSM Piątnica jest również to, że zawiera znacznie mniej cholesterolu niż produkty o wyższej zawartości tłuszczu. A jak powszechnie wiadomo nadmiar cholesterolu może powodować schorzenia układu krążenia. Zwiększone stężenie "złego" cholesterolu we krwi znacznie zwiększa ryzyko miażdżycy. Kefir 0% OSM Piątnica zawiera również dużą liczbę, podobną do kefiru z normalną zawartością tłuszczu, życiodajnych białek, które regulują procesy przemiany materii i wiele funkcji ustroju, zapewniając prawidłowy stan i funkcjonowanie naszego organizmu.

Priobiotyki - lecznicze mikroorganizmy
Zdrowotna rola kefiru 0% z Piątnicy przejawia się również w tym, że zawiera on żywe kultury bakterii priobitycznych. Priobiotyki zawarte w produktach spożywczych mają bardzo korzystny wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka. Zapewniają optymalną równowagę mikroflory, ograniczając rozwój drobnoustrojów chorobotwórczych w układzie pokarmowym i trawiennym. Ułatwiają m.in. trawienie laktozy u dzieci, zwiększają przyswajanie witamin oraz pomagają w rozkładzie substancji toksycznych, w tym również niektórych związków rakotwórczych. Powinniśmy uwzględnić je w codziennej diecie.

"Niebo w gębie"
Nowość OSM Piątnicy może poszczycić się bardzo delikatną i puszystą konsystencją, a także aromatem charakterystycznym dla "prawdziwego, pochodzącego z Kaukazu" napoju.
Kefir 0% z Piątnicy doskonale nadaje się zarówno na słodko, jako wyśmienity, orzeźwiający koktajl, jak i na słono stanowiąc dodatek do dań obiadowych.

Kefir na świecie
Życiodajne wartości kefiru znane są nie tylko w Europie. Jednym z ciekawszych zastosowań kefiru jest Airan. Podawany głównie w północnych krajach arabskich, jest znakomitym sprzymierzeńcem upałów, typowych dla tego regionu. Wystarczy dodać do kefiru odrobinę wody, posolić, dodać popieprz i niewielką ilość ziół... i dietetyczny napój gotowy.

Na podstawie materiałów producenta

Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.