Kanapka jest dobra na wszystko

Grzegorz, Mniammniam.pl   2003-08-27         2  

Kanapka - jak sama nazwa sugeruje - można na niej położyć wszystko...

Za podstawę kanapki może służyć - chleb [różne rodzaje], bułki, pumpernikiel, krakersy, grzanki, twardy ser żółty, upieczony własnoręcznie chleb ze śliwkami.

Na tą podstawę możemy położyć: warzywa, owoce, sery, pasty różnego rodzaju itp...

Podstawa kanapki może mieć kształt: owalny, trójkątny, kwadratowy, prostokątny, księżycowy i rozetowy, jeśli użyjemy do wykrawania kształtów foremek metalowych o ostrych brzegach do wykrawania ciastek.

Kolory składników używanych do tworzenia kanapek powinny mieć kolor zdecydowany i kontrastowo stosowany.

Sandwicze są to kanapki o dwu podstawach, przekładańce to kanapki układane warstwowo, a tartinki to kanapeczki na jeden kęs, zazwyczaj wyjątkowo urodziwe.
Narzędzia jakie musimy przygotować do tworzenia dzieła kanapkowego to: ostry nóż, tarka do ucierania produktów, nóż do obierania warzyw.

Planując przyjęcie kanapkowe, na którym jedyną przekąską będą kanapki, musimy zaplanować ich ilość. Robimy to mnożąc liczbę gości przez 9 przy kanapkach średnich i przez 20 przy tartinkach.

Zasada, jaka powinna obowiązywać przy układaniu kanapek na półmiskach, to: kanapki o jednakowej ostrości na jednym półmisku, nie należy łączyć kanapek super ostrych z łagodnymi.

Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.