» Przepisy » Mięso » Kaczki i gęsi oraz króliki » kaczka z jabłkami pomarańczami w pigwówce

kaczka z jabłkami pomarańczami w pigwówce


1 5 5
2010-04-01
120 minut + rozmarżanie
bardzo łatwe
Porcje: 4-6
Kuchnia europejska

kaczka z jabłkami pomarańczami w pigwówce

tę kaczkę przygotowałam na rodzinny obiad dla teściowej. chciałam , żeby kaczuszka była miękka i pachnąca. Udało się


Składniki na kaczka z jabłkami pomarańczami w pigwówce

kaczka typu barbie,sól do smaku, 4-6 słodko-kwasnych jabłek,4 pomarańcze, 250ml-500ml pigwówki

Przygotowanie dania kaczka z jabłkami pomarańczami w pigwówce

...

kaczkę barbie ( jezeli jest zamrożona- najpierw rozmrażamy na najniższej półce w lodówce) solimy na zewnątrz i w środku,posolona kaczkę odkładamy na kilka chwil na bok zawinietą w ściereczkę.
W tym czasie obieramy jabłka , kroimy na połówki i wycinamy gniazda nasienne oraz obieramy i dzielimy pomarańcze ( na połówki lub ćwiartki).W tym czasie kaczkę odwijamy ze ściereczki. Jabłka i pomarńcze na zmianę wkładamy do wnętrza kaczki. Żeby kaczka miała lepszy smak i była miękka polecam część jabłek i pomarańczy włożyc między skórę a mięso. W tym celu delikatnie oddzielamy skórę kaczki od mięsa np wkładając pod skórę rekę i przesuwamy ją w górę, w ten sposób skóra się nie rozerwie a będzie oddzielona. Po oddzieleniu skóry od mięsa wkładamy pod skórę delikatnie jabłka i pomarańcze.
Po nadzianiu kaczkę spinamy wykałaczami albo specjalnymi szpilami. Tak przygotowaną kaczkę kładziemy do brytfanki-gęsiarki i obkładamy wiórkami masła. Polewamy połową pigwówki.
W czasie pieczenia kaczkę polewamy często wytworzonym sosem. Po około 40-45 minutach, kiedy wierzch kaczki się zarumieni, przekładamy ją na drugą stronę i polewamy pozostałą częścią pigwówki. pieczemy jeszcze jakieś 40-45 minut. Całkowity czas pieczenie okoóo 90 minut w zależnosci od wielkosci kaczki

p upieczeniu kaczuszka pięknie pachnie i ma wspaniały smak słodko-kwaśny. Mozna jeść na ciepło ale jest także wspaniała na zimno. sosik po wystudzeniu i stężeniu- super do chleba.

Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.