Jak szybko zamienić zwykły garnek w parowar do przygotowywania zdrowego jedzenia?

Grzegorz Ostrowski   2015-01-13         4  

Czy nie masz ochoty czuć się lepiej: lżej, radośniej i bardziej energicznie? Wiesz, jak dużo zależy od tego, co jesz.
Im więcej w Twoje diecie witamin i mikroelementów, tym czujesz się lepiej. Pewnie jak większość z nas nie masz zbyt dużo czasu na przygotowanie posiłków. Są jednak sposoby na zdrowe, pełnowartościowe posiłki tryskające kolorami i smakami.

Wkładka do gotowania na parze

Jednym z nich jest gotowanie na parze - ten sposób nie tylko skraca czas przygotowania potraw, ale przede wszystkim powoduje, iż tak przygotowane produkty nie tracą swoich właściwości odżywczych.
Warzywa, ryby i mięso potrzebują nie więcej niż kilkanaście minut gotowania na parze! Myślisz, że do takiego gotowania potrzebny jest drogi i ogromny parowar? Zaraz się dowiesz, że wcale tak nie jest.

Prawie każdy swój garnek zmienisz w parowar. Wystarczy, że włożysz do niego wkładkę do gotowania na parze, wlejesz trochę wody i przykryjesz. garnek z wkładką stanie się wtedy pełnowartościowym parowarem, w którym przygotujesz zdrowe posiłki w krótkim czasie.

Wkładka do gotowania na parze


Bez względu na to, czy będziesz mieć ochotę na łososia, pierś z kurczaka czy brokuły, kalafiora lub marchewkę. A może do swojego parowaru włożysz fasolkę, cukinię lub krewetki. To nie ma znaczenia. Wszystkie produkty ugotujesz szybko i bez utraty cennych witamin. A na dodatek w garnku, który już jest w Twojej kuchni.

Wkładka do gotowania na parze


Wkładka jest bardzo praktyczna - pasuje do garnków o różnej średnicy. Jest trwała i łatwo się ją myje - posłuży Ci przez wiele lat (nigdy nie zardzewieje jak podobne wkładki wykonane z metalu). Po złożeniu zajmuje mało miejsca (kilkanaście razy mniej niż zwykły parowar) - nie będziesz mieć, więc żadnych kłopotów z jej przechowywaniem.

Wkładka do gotowania na parze


Silikonowe nóżki, na których spoczywa naczynie, oddzielają czaszę od dna garnka. Dzięki dużej wytrzymałości silikonu na wysokie temperatury (do 270 stopni Celsjusza), swobodnie mogą być zanurzone we wrzącej wodzie.

Na każdym z "płatków" naczynia znajdują się wypustki chroniące naczynie przed stopieniem. Polipropylen, z którego zostały wykonane moduły naczynia, jest w stanie wytrzymać temperaturę do 110 stopni Celsjusza.

Wkładka do gotowania na parze


To nie jest tekst reklamowy :) Tej wkładki używam już ponad 3 lata. Sprawdza się doskonale w mniamowej kuchni. Polecam Ci, jeśli chcesz jeść zdrowiej i smaczniej :)

Jeśli masz ochotę zamienić swój garnek w parowar, kliknij tutaj - wkładkę możesz kupić w mniamowym sklepie. Jedynym takim sklepie w całym internecie :)

Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.