» Przepisy » Kuchnie narodowe » Hiszpańska » Hiszpańskie zielone oliwki z miodem, słodkim sokiem pomarańczowym i

Hiszpańskie zielone oliwki z miodem, słodkim sokiem pomarańczowym i


1 5 5
2013-11-26
20 minut
bardzo łatwe
Porcje: 4
Kuchnia hiszpańska
Hiszpańskie zielone oliwki z miodem, słodkim sokiem pomarańczowym i

Organizując imprezę Andrzejkową nie można zapomnieć o smacznych dodatkach, które urozmaicą magiczny wieczór. Wszak już nasze prababki wiedziały, że przez żołądek do serca… Pierwsze kulinarno-andrzejkowe skojarzenie to oczywiście przekąski. W tej roli doskonale sprawdzi się królowa przekąsek – hiszpańska oliwka, która łączy w sobie w sobie cztery smaki: słony, gorzki, słodki i kwaśny. Jej magiczne właściwości sprawiają, że łącząc ją z różnymi, czasami zaskakującymi składnikami, w jednej chwili zmienia się w wykwintne danie. Warto dodać Andrzejkowej zabawie gorącego, południowego charakteru i zaserwować kolorowe, zaskakujące przystawki z dodatkiem hiszpańskich oliwek.


Składniki na hiszpańskie zielone oliwki z miodem, słodkim sokiem pomarańczowym i selerem

hiszpańskie zielone oliwki, oliwa z oliwek, miód, świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy, drobno posiekany seler, starta skórka limonki, odrobina soli morskiej.

Przygotowanie dania hiszpańskie zielone oliwki z miodem, słodkim

... sokiem pomarańczowym i selerem

W miseczce połącz oliwę z oliwek, miód, świeży sok z pomarańczy i dokładnie wymieszaj. Następnie dodaj pozostałe składniki i delikatnie połącz. Pozostaw na 30 minut w temperaturze pokojowej, by wszystkie smaki dobrze się wymieszały.

Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.