Herbaty korzenne

Danka Cywińska   2003-08-29         0   like 2

Technologia ich produkcji polega na dodawaniu aromatycznych dodatków już w fazie suszenia, a po fermentacji. W ten sposób listki herbaty cudownie wchłaniają aromat z dodanych ingriedencji. Po przyswojeniu przez herbatę odpowiedniej dawki aromatu, zazwyczaj dodatki są usuwane, choć nie zawsze.

Herbata cynamonowa
Czarna herbata z Ceylonu, dosmaczona po fermentacji naturalną korą cynamonu. Piękny kolor miedzi. Przesympatycznie komponuje się z kawałkiem przedniej szarlotki.

Szeherezada
Czarna herbata z Ceylonu z dodatkiem japońskiej zielonej "Sencha", laski wanilii, mango, papai, kwiatu słonecznika i chabru. Niezwykle bajeczny aromat tysiąca i jednej nocy. Najlepiej smakuje pita przez dwie sobie bliskie osoby w romantycznej scenerii.

Chińska świątynia
Czarna herbata z dodatkiem brzoskwini i maracuji. Niebiański smak, wrażenie obcowania z istotami nie z tej ziemi. Moim zdaniem nie wolno jej słodzić - profanacja smaku.

Chińska róża
Czarna herbata z dodatkiem płatków i całych pączków chińskiej róży, dodatkowo potraktowana aromatem bergamotki. Herbata dla romantyków obu płci.

Herbata imbirowo-goździkowo- cynamonowo - migdałowa
Czarna herbata z Ceylonu z dodatkiem jak wyżej. Wszystkie składniki doskonale widoczne.

Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.