» Przepisy » Ryby » Ryby smażone » Emigrantka

Emigrantka


1 5 5
2008-09-25
45 minut
bardzo łatwe
Porcje: 10
Kuchnia europejska
Emigrantka

Zaskakująca kombinacja kapusty i ryby. Powstała na obczyźnie ;), między 5 a 6 rano kiedy w lodowce była tylko mieszanka warzyw coleslaw (paczkowana, przeznaczony do wymieszania z majonezem) i puszka tuńczyka... Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania głodnego emigranta. Receptura ulegała modyfikacjom, ale taka prawdziwa Emigrantka to właśnie coleslaw usmażony na oliwie z oliwek ze skromnym dodatkiem tuńczyka we własnym sosie i z pieprzem.


Składniki na emigrantka

1 kg kapusty białej słodkiej
1 cebula
1 marchewka
1 puszka tuńczyka w kawałkach w sosie własnym
1 filiżanka ugotowanych grzybów mun
1 łyżeczka pieprzu czarnego grubo mielonego
1-2 łyżki stołowe sosu sojowego
sól do smaku
1 szklanka wrzątku

Przygotowanie dania emigrantka

...

Kapustę poszatkować, marchewkę zetrzeć na tarce jarzynowej, cebulę pokroić z piórka. Mun pokroić w cienkie paski.
W szerokim rondlu zeszklić cebulę, dodać marchewkę i chwile smażyć aby olej zabarwił się na oranżowy kolor marchewki. Usmażoną marchewkę i cebulę odsunąć na brzeg patelni i włożyć kapustę, na początek 1/3 i zwiększyć ogień do tego stopnia żeby kapusta ostro się smażyła i lekko przypalała. Kiedy pierwsza cześć kapusty jest mocno przysmażona, odsunąć ją na brzeg rondla i dokładać następną partię poszatkowanej kapusty, jednocześnie nagarniając usmażoną kapustę na wierzch smażącej się.
Kiedy cała kapusta jest już usmażona, podlewamy wrzątkiem i przykrywamy rondel pokrywką na 10 minut, żeby kapusta trochę zmiękła i kolor się wyrównał. Po tym czasie dokładamy odsączonego bardzo dokładnie tuńczyka, grzyby mun, solimy i dodajemy pieprz. Ponieważ smażymy na ostrym ogniu, po kolejnych 5 minutach woda powinna odparować. Zmniejszamy ogień i dodajemy sos sojowy do smaku i żeby potrawa miała kolor długo gotowanego bigosu. Podajemy z łazankami lub makaronem sojowym a najlepiej pałaszujemy jako samodzielna danie.

Marchewkę, cebulę i grzyby mun można pominąć, smak jest wtedy bardziej jednoznaczny ale w dalszym ciągu potrawa zachowuje swój charakter. Ponadto przypuszczam, że w tym wariancie można ją podawać w diecie Mongnac`a.

Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.