Dziecięce przyjęcie

Grzegorz, Mniammniam.pl   2003-08-27         1   like 3

Dzieci wolą się bawić niż jeść! Co nie znaczy, że nie lubią jeść. A jak potrawy są kolorowe, wesołe i nieskomplikowane w ich jedzeniu, to jeść lubią jeszcze bardziej.

Najważniejszy jest solenizant!
Aby impreza dziecięca była udana należy pamiętać o kilku zasadach: pierwsza i najważniejsza to taka, że najważniejszy jest solenizanta i jego preferencje - znaczy się, pamiętajcie, by przygotowując potrawy na uroczystość były to potrawy przez niego ulubione.
Druga zasada nie mniej ważna: jedzenie to nie wszystko - to tylko dodatek do uroczystości - więc nie poświęcajcie mu zbyt dużo czasu - najwięcej czasu należy przeznaczyć dla małego solenizanta. Żeby on sam i jego goście nie nudzili się podczas przyjęcia, przygotujcie się do niego odpowiednio - przede wszystkim zaś zaplanujcie zabawy, które zaangażują wszystkich.

Kolorowo i "na jeden kęs"
Najlepiej na dziecięcych przyjęciach sprawdzają się potrawy bardzo kolorowe, lekkie i takie, które można jeść bez pomocy sztućców. Zupy, sosy, mocno gorące dania to zdecydowanie nieodpowiednie dania na dziecięcy stół.

Owoce i warzywa
Postawą potraw dla dzieci powinny być świeże owoce i warzywa - dają dużo energii, nie powodują "ociężałości" i co najważniejsze dają ogromne możliwości dekoracyjne.

Coś na gorąco
Jeśli przyjęcie ma być dłuższe, warto przygotować kilka lekkich danek na ciepło - z tych odrobinę bardziej kalorycznych. Z całą pewnością dzieciom będą smakować takie nieskomplikowane danie jak hamburgery, hot-dogi czy niezwykłe frytki.

Błyskawiczna galaretka
Kiedy jest ciepło galaretki tężeją długi czas. Żeby otrzymać błyskawiczną galaretkę należy tuż po jej wymieszaniu z wodą wrzucić do niej zamrożone owoce - galaretka zsiądzie się w ciągu kilkunastu minut, w owoce w niej nie będą "rozciapciane".

Dekorowanie szklanek
Napoje przepięknie wyglądają i jeszcze lepiej smakują w szklankach udekorowanych na brzegach cukrem. Na spodek należy wycisnąć sok z połówki cytryny, na drugi zaś nasypać kilka łyżek cukru. Brzeg szklanki do dekorowania najpierw zanurza się na głębokość ok. 0.5 cm w soku, następnie zaś w cukrze.

Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.