Dwa pudełka - salatka grecka i sałatka jajeczna śniadaniowa

Grzegorz, Mniammniam.pl   2012-01-13         0   like 1

Też lubię środę, bo w połowie dnia już będzie bliżej do weekendu niż dalej :)
Dzisiaj mam dwa pudełka, podobnie jak wczoraj, ale jedno pudełko jest znacznie większe, bo jest w nim moja ulubiona sałatka w stylu greckim, a że dużo w niej dzisiaj liści sałaty, to porcja jest większa.

Oprócz liści sałaty włożyłem do pudełka liście roszponki i rukwi ziemnej (ma delikatny, charakterystyczny smak) - tej ostatniej nie można jeszcze nigdzie w zasadzie kupić, można ją natomiast wyhodować w ogródku lub na balkonie. Polecam, bo to świetne listki są.

Do liści dodałem pomidory pokrojone na ósemki, kawałki ogórka, odrobinę cienko pokrojonej cebuli cukrowej, sporo listków świeżej bazylii i trochę pokruszonego na duże kawałki (w czasie transportu w plecaku na rowerze i tak się pokruszyły na mniejsze kawałki) sera feta oraz oliwki. Nie dodałem papryki - bo teraz nie jest na nią sezon - w sklepach jest tylko importowana, wątpliwej bardzo jakości smakowej, o cenie już nie wspominając.
Całość doprawiłem grubo zmielonym czarnym pieprzem, spryskałem oliwę i sokiem cytrynowym. Wydaje mi się, że będzie pyszne :)

W drugim, mniejszym pudełku znajduje się tradycyjna śniadaniowa sałatka jajeczna. Ale lekko zmodyfikowana, bo podstawą sosu jest jogurt grecki. Dodałem do sałatki mnóstwo drobno posiekanej natki pietruszki, bo moim zdaniem pietruszka i jajka to bardzo dobre połączenie.

Nie mogę się doczekać już weekendu. Przecież w weekend coś słodkiego trzeba upiec koniecznie :)

Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.