Dwa pudełka - początek

Grzegorz, Mniammniam.pl   2012-01-13         11   like 4

To nie jest początek :) To już trwa nieco ponad miesiąc i są bardzo widoczne efekty - ale o nich za chwilę. Na każdego czasem przychodzi kryska i mnie też dopadło. Nadszedł czas by trwale się trochę zmniejszyć (ostatnie lata mniamowania jednak miały na mnie objętościowy wpływ). Bo człowiek mniejszy (w obwodzie) jest zdrowszy, ma więcej energii i tak dalej.

Po kilku eksperymentach z różnymi dietami (między innymi dietą Dukana, która jest moim zdaniem jednak w dłuższym okresie czasu szalenie monotonna i jednak, jak ostatnio się czyta niezbyt zdrowa) i specyfikami poszedłem po rozum do głowy i doszedłem do wniosku, że te wszystkie genialne pomysły na odchudzanie są do ... wiadomo do czego :)

Ci, którzy się zmniejszyli i utrzymują ten stan przez dłuższy czas mówią dwie rzeczy: jedz regularnie i zdrowo oraz ruszaj się.


Tak więc od ponad miesiąca jem każdego dnia 5 posiłków, w tym 4 mam w dwóch pudełkach oraz duuużo się ruszam (wcześniej się tez duużo ruszałem, ale jadłem raczej nieregularnie).

Tu nie ma żadnej filozofii ani rewolucyjnych odkryć - śniadanie jest najważniejsze. Potem co 2 godziny pyszny posiłek z pudełek.

Dzisiaj w jednym pudełku mam twarożek z jogurtem doprawiony mniamową czubrycą, pół kalarepy i dużego pomidora. W drugim zaś pudełki jajka ugotowane na twardo posypane kawałeczkami szynki (tak, dla smaku) i udekorowane szczypiorkiem. Zjem to z chlebem pełnoziarnistym. To porcja na cały dzień. I nie będę ani minuty głodny.

Wieczorem na kolację będzie miska sałaty, posypana prażonymi ziarenkami (jeszcze nie wiem jakimi).
Każdego dnia jeżdżę na rowerku (uwielbiam jeździć na rowerku) co najmniej 10 km. Zwykle jednak jest to znacznie więcej (o ile pogoda pozwala).


Efektem tego jest zmniejszenie wagi o 5%. I co najważniejsze, Kochani, NIE jestem głodny.

No pewnie, zdarza mi się kawałek ciasta z truskawkami, lazania ze szpinakiem, karkówka z grilla, ale to nie wpływa na proces :)
Jeśli ktoś ma ochotę się dołączyć, zapraszam. Każdego dnia będę zamieszczać zdjęcia dwóch pudełek i co kilka dni pomysły na lekkie danka, kolorowe, pyszne i zdrowe.Lato jest, to najlepszy czas na takie zmiany, nieprawdaż?
:)

Miłego dnia życzę.

Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.