Drożdżowe słoneczko z serem

  
1 5 5 8
2014-07-31
3h
średniołatwe
Porcje: 5
nadzienie ciasto drożdżowe drożdżowe ser ser biały drożdże
Drożdżowe słoneczko z seremSkładniki na drożdżowe słoneczko z serem

Składniki
CIASTO :

mleko 0,5 szkl
drożdże 1/8 opakowania 100g
mąka tortowa 300 g/ok może więcej
jajka 1 szt
margaryna 2 łyżki
cukier 1/2 szkl
cukier waniliowy 15 g/małe opakowanie

Masa serowa ;

ser biały 250 g
jajko 1 szt
cukier 3 łyżki
cukier waniliowy 15 g

Przygotowanie dania drożdżowe słoneczko z serem

Z letniego mleka, drożdży, 1 łyżki cukru i 3 łyżek mąki robimy zaczyn drożdżowy, dobrze mieszamy i zostawiamy by zaczął pracować.
Do zaczynu dodajemy jajka, resztę cukru , waniliowy również, stopioną i ostudzoną margarynę i mąkę , mieszamy łyżką, a potem wyrabiamy .
Ciasto zostawiamy do wyrośnięcia na co najmniej godzinę
Ser ucieramy z żółtkiem, cukrem, cukrem waniliowym , na koniec dodajemy ubitą pianę,ale to tuż przed nadziewaniem ciasta, bo inaczej nam obleci wodą.

Ciasto dzielimy na dwie części i wałkujemy tworząc dwa koła,jedno kładziemy do formy na papier do pieczenia i nakładamy na niego serowe nadzienie, tak jak na zdjęciu.
Przykrywamy drugim krążkiem i na środek tak by objęło to nasze nadzienie kładziemy szklankę bądż filiżankę.Boki dobrze zlepiamy widelcem
Następnie nożem kroimy na trójkąty ok 2-3 cm większe cieżko wywinąć ,takie będą w sam raz, każdy nacięty kawałek stawiamy tak jak na foto
Tak przygotowane zostawiamy na 10 min po czym pieczemy ok 30 min do zrumienienia, w tem 180st.Jeśli nadzienie lekko wypłynie nic się nie stanie, będzie bardziej ekstrawaganckie, nie musi być idealne!

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.