» Przepisy » Chleb » Wypieki słone » Drożdżowe pierożki z kurczakiem i szpinakiem

Drożdżowe pierożki z kurczakiem i szpinakiem


1 5 5
2013-03-13
60
¶redniołatwe
Porcje: 6
Kuchnia europejska

Drożdżowe pierożki z kurczakiem i szpinakiem

Pierwszy raz z pierożkami spotkałam się w sylwestra:)...i gdyby uprzedzono mnie,że s± ze szpinakiem to pewnie nigdy bym ich nie spróbowała!
Polecam - s± naprawdę GENIALNE -zwłaszcza na ciepło z sosem czosnkowym:)



Składniki na drożdżowe pierożki z kurczakiem i szpinakiem

-0.5 kg piersi z kurczaka
-20 dag pieczarek
-2 cebule
-1por
-szpinak posiekany 400-450 g
-2 z±bki czosnku
-sól, pieprz, przyprawa gyros lub kebab,oregano, cukier
-15 dag startego żółtego sera
-70 dag m±ki
-1margaryna
-10 dag drożdży
-0.5l mleka

Przygotowanie dania drożdżowe pierożki z kurczakiem i szpinakiem

...

FARSZ:
1/2 kg piersi kurczaka pokroić w kostkę i podsmażyć (niedużo tłuszczu)
20 dag pieczarek pokroić i podsmażyć (daje łyżkę margaryny lub oleju), do pieczarek już lekko podsmażonych dodać pokrojone 2 cebule i 1 porę. Wystudzić je i ods±czyć pozostały tłuszcz (pieczarki puszczaj± wodę).

Pier¶ poł±czyć z pieczarkami por± i cebul± i rozmrożonym szpinakiem (można rozmrażać w mikrofali, ale ja osobi¶cie wolę na patelni). Szpinak lekko podsmażyć (ods±czyć wodę - przez sitko). Dodać 2 z±bki przeci¶niętego czosnku. Dodać pieprz, sól i przyprawy do gyrosa lub kebaba.
Dodać 10 dag startego sera żółtego

CIASTO DROŻDŻOWE:

ok. 70 dag m±ki
1 margaryna (roztopić na patelni, ostudzić j± koniecznie i wlać lekko letni± do m±ki),
dodać łyżeczkę soli
10 dag drożdży
2 łyżki oregano
2 łyzeczki cukru
1/2 litra mleka

M±kę zmieszać z margaryn±. Drożdże zasypać osobno cukrem i odstawić w ciepłe miejsce żeby się rozpu¶ciły. Rozpuszczone dodać do m±ki, wsypać oregano i mleko. Zarobić ciasto (ma być lepkie ale ma odchodzić od ręki, wyrównać konsystencję dodaj±c m±ki). Rozwałkować placek jak na pierogi i wykrawać czym¶ z duż± ¶rednic± (czym¶ większym niż się wykrawa pierogi). Dodawać farsz i ulepić pierogi. Piec na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia ok. 30 min w temp. 180 st.



Jak tylko wróci moja ,,specjalistka" od zdjęć:) natychmiast je dodam:)
Ocena:
Komentarze s± zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.