Czy chipsy mogą mieć mniej kalorii od innych popularnych przekąsek? Tak, jeśli to pieczone chipsy Lay's Prosto z Pieca!

  2011-09-14         2  

Filmowy wieczór z koleżankami? Szybka przekąska w przerwie zakupów? A może po prostu mała przyjemność, gdy masz chandrę? Po chipsy Lay's Prosto z Pieca o nowym smaku zapiekanej cebulki z serem możesz sięgać bez wyrzutów sumienia. Są wypiekane, a nie smażone, mają więc o 70% mniej tłuszczu niż zwykłe chipsy, a kalorii niewiele więcej niż płatki kukurydziane!

Już nie możesz się doczekać kolejnego piątkowego wieczoru filmowego z przyjaciółkami - świetna, beztroska zabawa, ploteczki i towarzyszące filmom przekąski. A następnego dnia wyrzuty sumienia z powodu pochłoniętych kalorii. Gdyby tak ktoś wymyślił idealne chipsy - zachowujące pełnię smaku, ale "odchudzone" ze zbędnego tłuszczu. Zaraz zaraz - takie chipsy już istnieją. To Lay's Prosto z Pieca. Teraz dodatkowo w smaku ulubionym przez Polaków - zapiekanej cebulki z serem.
Z raportu "Polacy na diecie" przeprowadzonego w 2009 przez OBOP wynika, że blisko jedna trzecia Polaków ma za sobą jedną bądź więcej prób odchudzania. Większość z nas z autopsji zna liczenie kalorii i dokonywanie codziennych wyborów z tym związanych.

Pozory mylą - czyli czytaj etykiety, by poznać kaloryczność
Osoby liczące kalorie często rezygnują z chipsów, na rzecz innych, ich zdaniem mniej kalorycznych, przekąsek. Pozory jednak mylą. Nowe Chipsy Lay's Prosto z Pieca o smaku zapiekanej cebulki z serem (410 kcal/100g) mają porównywalną liczbę kalorii do słonych paluszków (390 kcal/100g) a nawet zbożowego batonika (443kcal/100g) czy płatków kukurydzianych (376 kcal/100g). A wiesz ile kalorii mają orzeszki ziemne czy pestki słonecznika? Odpowiednio - 582 kcal/100g i 561 kcal/100g!
Jak to możliwe? Chipsy Lay's Prosto z Pieca nie są smażone, lecz powoli wypiekane w piecu. Dzięki temu zachowują apetyczną chrupkość i aromat, a jednocześnie zawierają o 70% mniej tłuszczu, niż zwykłe chipsy.
Lay's Prosto z Pieca o smaku zapiekanej cebulki z serem to idealna przekąska dla tych, którzy uwielbiają słono-pikantną chrupkość chipsów, ale wolą sięgać po produkty z obniżoną zawartościa tłuszczu.
Następnym razem zatem, gdy wybierzesz się do kina lub po prostu będziesz mieć ochotę na schrupanie czegoś przed ekranem telewizora siegnij po nowe Lay's Prosto z Pieca o smaku zapiekanej cebulki z serem
i... zapomnij o wyrzutach sumienia :)


Na podstawie materiałów producenta 14.09.2011

Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.