Czekolada pitna

1 5 5 2
2007-03-13
10-15 minut
bardzo łatwe
Porcje: 4-6 ( to zależy od filiżanki )
Kuchnia europejska

Czekolada pitna

Kilka lat temu znalazlam ten przepis w ...gazecie .Co nie jest aż tak dziwną sprawą .Dziwne jest to , w jakiej gazecie ... Mianowicie w \\\" Czterech kątach \\\".
Nie pamiętam czego dotyczył artykuł .Być może czekoladowych kolorów w mieszkaniu lub pięknych naczyń , w których możemy podawać ten niezwykły napój ...Na pewno artykuł był smaczny , jedwabisty , aromatyczny i głęboki jak kolor czekolady właśnie ...A któż nie kocha czekolady ????


Składniki na czekolada pitna

Litr mleka , tabliczka gorzkiej czekolady , dwa żółtka , 4 łyżeczki cukru .Śmietana kremówka do dekoracji .

Przygotowanie dania czekolada pitna

W litrze wrzącego mleka rozpuszczamy tabliczkę gorzkiej czekolady. Czekamy aż całość trochę przestygnie , i dodajemy , cały czas mieszając trzepaczką , kogel - mogel ubity z dwóch żółtek i 4 łyżeczek cukru .Całość mieszamy i rozlewamy do kubków lub filiżanek .Dekorujemy ubitą śmietaną .

Moim zdaniem czekolada pitna jest już dobra w I części produkcji tego napoju , czyli jeszcze przed dodaniem kogla-mogla . To wersja dla szczególnie dbających o linię , bądź będących na diecie .Dodatek kogla - mogla nadaje jednak szczególną jedwabistość , głębię i smak tej ambrozji . Bita śmietana na wierzchu to już czysta rozupusta , ale ... jeżeli ktoś chce się jej poddać ....

Zdrowie z pudełka
39.99 zł     19.99 zł
Szybkie i łatwe makarony
19.99 zł     9.99 zł
Obiady szybkie, lekkie i kolorowe
49.99 zł     39.99 zł
Łatwe i szybkie przepisy na obiad - Dania z mięsa
19.99 zł     9.99 zł


 
Przepis znajduje się w kategoriach: Napoje

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.