Czas grilla. Czas rozmarynu!

Grzegorz, Mniammniam.pl   2003-09-01         3   like 2

Czas grilla. Czas rozmarynu!
Jak co roku nastał nam czas grilla! W tym roku modny będzie rozmaryn! A dlaczego? A dlatego, że do tej pory był mało modny i świeży był bardzo trudno dostępny. Ale teraz można go kupić w doniczkach w każdym większym sklepie ogrodniczym i supermarkecie.

Rozmaryn ma smak wyraźny, lekko gorzkawy, bardzo orzeźwiający. Idealnie komponuje się z delikatnym mięsem - stekiem schabowym, jagnięciną, jak również z grzybami i serem czy ziemniakami. Należy z nim uważać, zbyt duża jego ilość może sprawić, że danie będzie co najmniej średnio jadalne, ale szczypta nie za duża doda wielkiego sznytu każdemu kawałkowi mięsa. To przyprawa z tych "arystokratycznych", co danie proste zmieniają w bardzo wykwintne o złożonym, głębokim smaku.
Suszony rozmaryn traci na swej mocy orzeźwiającej, koncentrując się na nucie goryczkowatej. Suszonemu należy dać dłuższą chwilę na wydobycie swego aromatu - potrawy nim doprawione kilka godzin powinny odczekać przed ostatecznym przygotowaniem. Oczywiście suszony nie równa się świeżemu, niemniej jednak czasem i rak na bezrybiu to ryba...

Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.