Chińskie naleśniki do kaczki po pekińsku
Chińskie naleśniki do kaczki po pekińsku są cieniutkie, wilgotne, o bogatym aromacie. Sprawdzą się z mięsem kaczki, z dodatkiem ogórka, dymki i sosu hoisin. Sprawdź je także z kotlecikami z ciecierzycy lub wołowiny. Można usmażyć je na zapas i przechowywać w lodówce zawinięte w folię.
Składniki na chińskie naleśniki do kaczki po pekińsku
1 i 1/4 gorącej wody
3 łyżki oleju sezamowego
1 łyżeczka soli
trochę mąki do podsypania
STOP!
Przygotowanie dania chińskie naleśniki do kaczki po pekińsku
- Mąkę wsyp do miski, dodaj sól, wymieszaj. Powoli wlewaj bardzo gorącą (ale nie wrzącą) wodę, cały czas mieszając mąkę widelcem, aż powstanie jednolita masa. Masa powinna być gęsta (jeśli będzie zbyt sucha, dodaj trochę więcej wody).
- Masę wyjmij na stolnicę i wyrób przez kilka minut rękoma (uważaj, będzie gorąca), aż będzie lśniące (jeśli okaże się, że jest zbyt miękkie, dodaj odrobinę mąki). Ciasto włóż do miski, przykryj wilgotnym ręcznikiem i odstaw na pół godziny.
- Ciasto wyrób ponownie przez kilka minut. Uformuj wałek o średnicy około 3 cm, podziel nożem na 20 równych kawałków, z których zrób kulki. Rozpłaszcz je dłonią, jedną stronę każdej kulki lekko posmaruj olejem sezamowym i sklej z drugą rozpłaszczoną kulką.
- Złączone kulki rozwałkuj na stolnicy lekko posypanej mąką na placki o średnicy około 15 cm.
- Rozgrzej patelnię (najlepiej żeliwną lub o grubym dnie) do średniej temperatury. Połóż na niej naleśnik i smaż na małym ogniu około 1-2 minut z jednej strony, przewróć na drugą stronę i smaż, aż będzie całkowicie suchy. Zdejmij z patelni, odłóż na chwilę, rozdziel sklejone placki.
- Trzymaj przykryte ściereczką do usmażenia wszystkich naleśników.
Dodatkowe informacje
Naleśniki możesz przechowywać w zamrażalniku szczelnie zapakowane w folię spożywczą przez kilka miesięcy. Przed podgrzaniem rozmroź je powoli w lodówce. Najlepiej podgrzewać je w kuchence mikrofalowej, lub w rękawie do pieczenia w piekarniku, w ostateczności w przykrytym naczyniu żaroodpornym. Podgrzewane w inny sposób staną się twarde i kruche i nie będzie można ich zawijać.
Klopsiki/pulpeciki wieprzowe lub drobiowe z cieciorka w delikatnym sosie pieczarkowym - zdrowsza alternatywa znanej potrawy
Ostatnio zakochałam się w cieciorce która sama w sobie nie jest może tak smaczna jak pęcak, który zresztą uwielbiam, czy kasza gryczana ale jej wartości odżywczych nie można nie docenić zwłaszcza gdy staramy się zdrowo i dietetycznie odżywiać nasze pociechy ;) O właściwościach cieciorki możecie przeczytać tutaj -- http://www.nazdrowiesposob.com/cieciorka/ a kupicie ja w każdym sklepie ze...
grzyby gołąbki faszerowane cieciorką i mięsem, zapiekane pod pleśniowym serem
Jeśli zbieracie grzyby i nie wiecie co zrobić z gołąbkami których jest zazwyczaj pełno, w lesie zbieramy je – bo są – i zwykle nie wiedząc co z nimi począć solimy je lub obtaczamy bułą tartą i lądują one w piekarniku lub na patelni. Mam dla was smaczna alternatywę – gołąbki faszerowane cieciorką i mięsem, zapiekane pod pleśniowym serem… Cieciorka jest bardzo wartościowym jedzeniem (o jej...
Pasztet z kaszy jaglanej i ciecierzycy - pyszny i zdrowy
Pasztet z kaszy jaglanej i ciecierzycy można określić tylko dwoma słowami. Pyszny i zdrowy :) Z migdałami i rodzynkami. Pachnący natką pietruszki i kuminem. Łatwy do upieczenia. Idealny na ciepło i na zimno. Z sosami, na kanapkach, z mnóstwem zielonej sałaty. A przepis jest łatwy i sprawdzony No boski jest ten pasztet :)
Czy ma wady? No pewnie, że ma. Trudno jest się oprzeć pasztetowi z...