Bajgle

1 5 5 4
2007-02-22
110 minut
bardzo łatwe
Porcje: 6 bajgli
Kuchnia europejska
Bajgle

Najlepsze jeszcze tego samego dnia kilka minut po upieczeniu. Ze świeżym masełkiem... mniam.


Składniki na bajgle

2 szklanki mąki pszennej typu 550
1 szklanka mąki pszennej typu 650
1 torebka drożdzy instant np. Dr Oetkera
2 łyżeczki cukru
1 1/2 łyżeczki soli
2 łyżeczki oliwy z oliwek
1 szklanka wody o temp. pokojowej

Przygotowanie dania bajgle

W dużej misce wymieszać suche składniki. Po srodku zrobić wgłębienie, a następnie dodać oliwę i wodę. Wymieszać drewnianią łyżką, a następnie przełożyć na stolnicę. Wyrobiać ciasto, aż będzie gładkie i elastyczne. Zajmie to około 10 minut.
Przełożyć do lekko natłuszczonej miski, przykryć sciereczką lub folią spożywczą. Odstawić do wyrosniecia w ciepłe miejsce. Ciasto powinno zwiększyć swoją obiętosć 1 1/2 raza. Zajmnie to około 90 minut w zależnosci od temperatury powietrza.

Kiedy ciasto jest już gotowe, wlewamy do garnka o dość dużej średnicy 6 szklanek wody. Wodę solimy 1 łyżką soli, doprowadzamy do wrzenia. Piekarnik nagrzewamy do 200 stopni Celcjusza.

Wyrośnięte ciasto odgazowujemy, a następnie dzielimy na 6 równych części. Ważne jest, aby nie podsypywać ciasta mąką, gdyż później trudno byłoby nam skeić bajgle. Każdą z części rolujemy, a następnie sklejamy końce, formując bajgla. Bajgle odkładamy na lekko omączonej stolnicy, przykrywamy czystą ściereczką i pozostawiamy, aby ciasto odpoczęło. Na tym etapie w zależności od temperatury w kuchni możemy ten czas skrócić lub wydłużyć (w temperaturze około 18 stopni Celcjusza bajgle odpoczywają 15 minut).

Blachę wykładamy papierem do pieczenia. Po upływie podanego czasu, bajgle ostrożnie wkładamy do gotujące się wody na 2 minuty. W połowie gotowania bajgle odwracamy delikatnie w wodzie na drugą stronę. Tak przygotowane bajgle kładziemy już tylko na blasze i posypujemy ulubioną mieszaną przypraw, sezamem etc.

Piec 25 minut aż będą złoto-brązowe. Po wyciągnięciu z piekarnika studzimy na kratce przez kilka minut. Najlepsze są zaraz po wystygnięciu.❤️💕💛 http://bit.ly/CHLEBY-I-BULKI są dla Ciebie, jeśli:
✅ nie znasz nic cudowniejszego od zapachu świeżo upieczonego,
✅ dbasz o zdrowie swoje i Twojej rodziny i starasz się jeść wartościowe produkty,
✅ masz dość marnego pieczywa ze sklepu, które na drugi dzień jest twarde jak kamień, kruszy się i smakuje jak tektura, a lista jego składników ciągnie się jak nudny serial?

eBook "Chleby i bułki" to kompendium wiedzy na temat pieczenia chleba w domu:
✅ WSZYSTKIE niezbędne informacje, jak upiec wspaniały chleb w domu.
✅ TYLKO konkrety, same najważniejsze informacje, żadnego lania wody!
✅Jasny, przystępny język, dokładne przepisy "krok po kroku".

Nie piekłaś nigdy chleba? Zdziwisz się, jakie to proste dzięki moim przepisom! Spektakularny efekt JUŻ ZA PIERWSZYM razem Cię zachwyci.

Masz duże doświadczenie w domowym pieczeniu chleba? Moje pomysły na urozmaicenie wypieków będą dla Ciebie inspiracją na jeszcze cudowniejsze chleby i bułki.

Nigdzie indziej nie znajdziesz takich pomysłowych, TANICH, szybkich i ŁATWYCH przepisów. NIKT nie pisze tak dokładnie i jednocześnie krótko.
Po prostu UPIECZE CI SIĘ za każdym razem!

Kliknij 👉👉👉 http://bit.ly/CHLEBY-I-BULKI i skorzystaj z wyjątkowej promocji!Moje posypałam mieszanką ze zmiksowanych 2 łyżek sezamu, 1/2 liścia papieru z alg do sushi, 1/2 łyżeczki cukru i 3/4 łyżeczki soli. Śmiało można zmniejszyć ilość tej mieszanki, gdyż sporo zostaje.

Zdrowie z pudełka - książka drukowana#
49.99 zł
Chleby i bułki - cz.1 na drożdżach#
29.99 zł     19.99 zł
Śledzie na co dzień i na święta#
19.99 zł     9.99 zł
Szybkie śniadania na ciepło#
19.99 zł     9.99 zł


 Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.