Babka z suszonymi owocami i cytrynowym lukrem
Ilu cukierników, tyle przepisów na babki :) Babka z suszonymi owocami i cytrynowym lukrem właśnie dołączyła do zacnego grona przepisów na te pyszne wypieki. Jeżeli lubisz piec ciasta, ten przepis na pewno Ci się spodoba :)
Pewnie nie raz słyszałaś, że upiec babkę to trzeba umieć. Z tym sprawdzonym przepisem nie ma opcji, żeby coś nie wyszło. Postępuj krok po kroku, a upieczenie tej obłędnie słodkiej babki nie będzie żadnym problemem.
Przygotowanie babki z suszonymi owocami wcale nie jest skomplikowane. Przepis jest prosty i dość szybki jak na ten rodzaj ciasta. Składniki są do kupienia w każdym sklepie. Tak naprawdę większość pracy wykona mikser i piekarnik. Tę babkę piecze się w keksówce, więc i specjalna forma nie jest potrzebna. Prawda, że fajna jest ta babka? :)
Babka z suszonymi owocami i cytrynowym lukrem jest przepyszna. Suszone owoce bardzo fajnie łączą się z ciastem. Są tu morele, daktyle, rodzynki, jagody goji i płatki migdałowe. Cytrynową nutę nadaje cukier ze skórką z cytryny. Dzięki cytrynowemu lukrowi babka z suszonymi owocami jest kompletna i... przepyszna! :)
Babka z suszonymi owocami i cytrynowym lukrem świetnie sprawdzi się na wiele różnych okazji. Na imprezie urodzinowej czy imieninowej, bo przecież ciasto na takie okazje musi być. Niezastąpiona będzie w czasie Wielkanocy. Babka z suszonymi owocami to także pyszny pomysł na ciasto na niedzielę :)
Babka z suszonymi owocami i cytrynowym lukrem świetnie smakuje z kawą, owocową herbatą lub z mlekiem i z tym dodatkiem lubię ją najbardziej :)
Składniki na babka z suszonymi owocami i cytrynowym lukrem
20 dag miękkiego masła
1 szklanka cukru drobnego do wypieków (ok. 22 dag)
1/2 szklanki suszonych moreli
1/2 szklanki suszonych daktyli
4 jajka
1 łyżka cukru ze skórką cytrynową
2 łyżeczki proszku do pieczenia
2 łyżki rodzynek
2 łyżki jagód goji
2 łyżki płatków migdałowych
lukier:
1/2 szklanki cukru pudru (ok. 6 dag)
sok z 1 cytryny
Przygotowanie dania babka z suszonymi owocami i cytrynowym lukrem
...
- Piekarnik nagrzej do 180 stopni.
- Morele i daktyle posiekaj.
- Masło pokrój na kawałki i przełóż do miski. Dodaj cukier i miksuj, aż powstanie jednolita masa.
- Kolejno dodawaj po jednym jajku i miksuj, aż składniki się połączą.
- Do mąki dodaj proszek do pieczenia. Wymieszaj i dodawaj partiami do ciasta. Cały czas miksuj.
- Do ciasta dodaj suszone morele i daktyle, rodzynki, jagody goji i płatki migdałowe. Delikatnie wymieszaj.
- Formę keksówkę wysmaruj masłem. Przełóż do niej ciasto. Wyrównaj wierzch.
- Wstaw do piekarnika i piecz 55-60 minut do suchego patyczka.
- Kiedy ciasto się piecze, przygotuj lukier. Cukier puder wymieszaj z sokiem z cytryny.
- Wyjmij z piekarnika i ostudź na kratce.
- Przed podaniem babkę polej cytrynowym lukrem.
- Babkę z suszonymi owocami podawaj na przykład na Wielkanoc lub bez okazji :)
Obłędna, słodka, mięciutka w środku, rozpływająca się w ustach, przepyszna... To tylko niektóre zalety babki z suszonymi owocami i lukrem cytrynowym :) Bardzo fajnym uzupełnieniem babki z suszonymi owocami jest lukier cytrynowy. Wybierz ten sprawdzony przepis i przekonaj się sama :) |
Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl