Wegetariańskie marzenie

  
1 5 5 9
2004-05-08
50 minut
bardzo łatwe
Porcje: 4
zapiekanka pomidorowe gotowania kaszy kasza kasza gryczana

Pyszna wegetariańska zapiekanka, która zasmakuje także mięsożercom. Przepis na tą prostą kolorową zapiekankę może uratować imprezy, na której pojawiają się osoby niejedzące mięsa. Sekretne składniki, w tym między innymi kasza gryczana po prostu zniewolą każde podniebienie.


Składniki na wegetariańskie marzenie

kasza gryczana - 30 dag 4 marchewki 2 korzenie pietruszki2 średniej wielkości pory bryndza - około 20 dag pomidor ziarna sezamu przyprawy

Przygotowanie dania wegetariańskie marzenie

Czasami tak bywa, że na kolację przybywają bracia wegetarianie. Wprawiam ich w błogi stan tą zapiekanką, która nie dość, że bez mięsa to i jeszcze bardzo smaczna i wygląda też niezgorzej.

Kaszę gryczaną gotuję w sposób, jaki znajduje się na opakowaniu - z tym, że trochę krócej - by nie została rozgotowana - powinna być z lekka twardawa.

W drugim garnku, podczas gotowania kaszy, gotuję na parze obrane i umyte uprzednio warzywa. Warzywa kroję na duże kawałki - marchewkę wzdłuż na połowę, tak samo pietruszkę i pora.

Naczynie żaroodporne smaruję grubo oliwą, na dno wsypuję warstwę kaszy o grubości około 2 cm, na kaszy układam warzywa - każdego po trochu, na warzywach układam bryndzę w kawałkach, posypuję pieprzem, na to warstwę kaszy, na kaszę ponownie warzywa, na warzywa bryndzę, pieprz - da capo senza fine. Na górze oczywiście wsypuję kaszę. Kaszę posypuję znaczną ilością ziaren sezamowych. Całość obficie polewam oliwą i posypuję pieprzem.

Dzieło wieńczy obrany i pokrojony w grube plastry pomidor, który układam na ostatniej warstwie zapiekanki.

Zapiekankę wkładam do pieca nagrzanego do temperatury 160 stopni - w piecu zapiekanka praży się około 40 minut.

Do takiej zapiekanki, jako że jest ona z lekka potrawą "suchą", koniecznie trzeba podać sałatę, w której dużo sosu. Oraz piffo, albo przynajmniej wodę mineralną z dodatkiem soku cytrynowego.

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.