Pizza z pieczarkami - film video

Pizza z pieczarkami to absolutny klasyk. Uwielbiana przez dzieci, ale i starszych. Szybka, smaczna - taka, jak powinna być!


  
1 5 5 5
2004-05-08

40 minut
łatwe
niedrogie danie
Porcje: 4-6

Składniki na pizza z pieczarkami - film video

grzyby [mogą być np. pieczarki, albo w sezonie każde leśne grzyby] - około pól kilograma - lepiej więcej niż mniej
trzy duże cebule
sól
pieprz
oliwa
masło

Przygotowanie dania pizza z pieczarkami - film video

Grzyby myję, obieram i kroje na nie więcej niż 4 części - znaczy się każdy grzyb po przekrojeniu nie być powinien być podzielony na więcej niż 4 kawałki.

Cebulę obieram i kroję na "szesnastki".

Na patelni rozgrzewam oliwę i przez chwilę podsmażam cebule - kiedy lekko szklista dodaję do cebuli grzyby - teraz smażę wszystko na bardzo silnym ogniu cały czas mieszając. Chodzi o to, by grzyby nie za bardzo gotowały się we własnym sosie - z grzybów podczas smażenia wydziela się dużo wody, a by usmażyły. Kiedy ciecz już zupełnie odparowana, a grzyby zaczynają się przypiekać, cebula zaś zupełnie złocista, zmniejszam ogień i dodaję kawałek masła - czekam aż masło się rozpuści i zestawiam patelnię z ognia. Grzyby solę i pieprzę.

Nadzienie układam bezpośrednio na cieście posmarowanym oliwą - w tym przypadku nie używam sosu pomidorowego - moim zdaniem grzyby za bardzo nie pasuję do pomidorów, a zwłaszcza nie pasuję do ziół, które użyte w sosie.

Moim zdaniem do takiego nadzienia znacznie lepiej pasuje zwykły ostry ser - np. gouda niż mozarella - ale "de gustibus non disputandum est".

sosu pizza nadzienie pieczarki grzyby mozarella dzieci z pieczarkami grzyby leśne masło w cieście grzyby leśne ostry sos grzyb
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.