Domowy twarożek prawie jak ricotta :) - film video HD

Domowy twarożek, czyli prawie domowa ricotta to zjawiskowy dodatek do wielu posiłków. Delikatny, subtelny, o wyjątkowej konsystencji. Słodko-kwaśny. Idealny ze śmietaną i szczypiorkiem, na chlebie z masłem i solą. Smaczny w ciastach, sernikach, struclach. Doskonały jako nadzienie do pierogów. Przygotuj z tłustego mleka!


  
1 5 5 37
2013-02-21

15 minut + 15 minut oczekiwania
bardzo łatwe
tanie danie
Porcje: około 40 dag gotowego twarożku

Składniki na domowy twarożek prawie jak ricotta :) - film video hd

1 i 1/2 litra tłustego, niepasteryzowanego mleka
1/2 litra maślanki
4 łyżki soku cytrynowego

kawałek gazy (około 60 x 60 cm)

Przygotowanie dania domowy twarożek prawie jak ricotta :) - film video hd

Reklama

  1. Mleko przelej do garnka i postaw na ogniu. Powoli ogrzewaj do 80 stopni (jeśli nie masz termometru moment osiągnięcia tej temperatury poznasz po tym, że na powierzchni mleka zaczną się pokazywać bąbelki). Gorące mleko zestaw z ognia.
  2. Teraz dokładnie i szybko wymieszaj maślankę z sokiem cytrynowym. Wlewaj stopniowo do mleka i mieszaj, zmniejsz ogień do minimum. Mleko zacznie się ścinać, podgrzewaj je do całkowitego ścięcia się białka i oddzielenia serwatki. Zdejmij z ognia, odstaw na kilka minut.
  3. Durszlak wyłóż gazą. Łyżką cedzakową przełóż twarożek. Odstaw do odcięknięcia, następnie lekko wyciśnij nadmiar serwatki.
  4. Twarożek przełóż do miseczki i odstaw do całkowitego wystygnięcia. Przechowuj w lodówce.
  5. Z podanych proporcji otrzymasz około 40 dag wyśmienitego twarożku o konsystencji i smaku prawdziwej włoskiej ricotty :)Przygotuj wszystkie składniki.
Mleko przelej do garnka i postaw na ogniu. Powoli ogrzewaj do 80 stopni (jeśli nie masz termometru moment osiągnięcia tej temperatury poznasz po tym, że na powierzchni mleka zaczną się pokazywać bąbelki). Gorące mleko zestaw z ognia.
Dokładnie i szybko wymieszaj maślankę z sokiem cytrynowym.
Wlewaj stopniowo do mleka mieszaninę maślanki i soku cytrynowego nie przerywając mieszania.
Mleko zacznie się ścinać, podgrzewaj je do całkowitego ścięcia się białka i oddzielenia serwatki. Zdejmij z ognia, odstaw na kilka minut.
Durszlak wyłóż gazą. Łyżką cedzakową przełóż twarożek. Odstaw do odcięknięcia.
Lekko wyciśnij nadmiar serwatki.
Twarożek przełóż do miseczki i odstaw do całkowitego wystygnięcia. Przechowuj w lodówce. Z podanych proporcji otrzymasz około 40 dag wyśmienitego twarożku o konsystencji i smaku prawdziwej włoskiej ricotty :)


Reklama

pierogi chleb nadzienie ricotta twaróg pascha do chleba krówki chleb z garnka mleko domowy
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.