» Przepisy » Zupy » Barszcze i żury » BARSZCZ KISZONY CZERWONY

BARSZCZ KISZONY CZERWONY


  
1 5 5 4
2003-09-03
10min+3 dni
bardzo łatwe
Porcje: ?
Kuchnia europejska

BARSZCZ KISZONY CZERWONY

Jest to dość droga wersja kiszonego barszczu , ale za to, posiada wszelkie zalety smakowe. I taki oto barszcz polecam pić , bardzo pomaga na '' złą" krew. Po za tym wychodzi z niego pyszny barszczyk ( na ciepło )


Składniki na barszcz kiszony czerwony

1i1/2 buraków
1 kg marchewki
1/2pietruszki
1/2 selera
2 główki czosnku
4 cebule
szczypta kminku
1 liść laurowy

Przygotowanie dania barszcz kiszony czerwony

...

Obrane , umyte warzywa, pokroić w plastry, układać na przemian w dużym szklanym,glinianym, lub plastikowym, naczyniu. Zalać lekko osoloną wodą ok 3 litry. Przycisnąć i przykryć przykrywką ( talerzem)Mieszać.W 3 dniu sprawdzić kwasowość. Jeśli kwaskawe zlać do zakrecanych butelek -trzymać w lodówce.

Proponuję lekko podgrzać + trochę cukru i pić jak najczęściej. Dobre!

Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.

BARSZCZ KISZONY CZERWONY - komentarze

hanialk
hanialk
23.07.2014 11:56
najlepiej wychodzi w glinianym, chociaż nie wiem czemu
BognaG
BognaG
31.01.2013 14:32
Moja Mama tak kisi barszcz. Polecam jest rewelacyjny na zimno i jeszcze lepszy na gorąco z uszkami na ten przykład.
DobryDarek
DobryDarek
30.11.2007 23:32
Zrobiłem po tym jak spróbowałem, kupionego przypadkowo w sklepie soku z kwaszonych buraków z dodatkiem czosnku, obydwa były doskonałe, jak dla mnie najlepsze na zimno prosto z lodówki, teraz dam więcej buraków, dziękuję za przepis :)
jakel
jakel
4.09.2003 16:24
Bardzo się cieszę, że znalazłam tutaj przepis w dzisiejszych euro-czasach bardzo polski, wręcz konserwatywny. U nas w domu taki barszcz tradycja nakazuje robić na Wielkanoc. I bez takiego barszczu święta są nieważne. Wersja świąteczna mówi, że taki kwas buraczany należy dodać do rosołu, który gotuje się na "wędzonce" (wędzony boczek, wędzona szynka, najlepiej z własnej produkcji). Na końcu należy całość zaprawić śmietaną i dodać dużo chrzanu. Podaje się z wkrojonym mięskiem (tym z rosołu), kiełbasą, jajkiem ugotowanym na twardo. Tak pysznej potrawy nie ma na żadne inne święta. Przepis wydaje się być trochę trudny i pracochłonny, ale wart efektu. Smak bardzo wyrafinowany, ale niezwykle przyjemny. Barszcz zaś mocno sycący. Ja go uwielbiam i na pewno będę podtrzymywać naszą tradycję rodzinną, regionalną, polską. Eliza